W słonecznym królestwie” IMG 0043

„W słonecznym królestwie” – pod takim hasłem odbyła się lekcja języka polskiego w klasie 5 d. Połączono naukę zdrowego stylu życia z mitologią.

Jedzenie ma i miało wielkie znaczenie dla Greków, zarówno tych starożytnych , jak i tych współczesnych. Ze względu na bardzo dogodne położenie, Grecja była i jest zasobna zwłaszcza w owoce morza oraz ryby, ale również w przepyszne skąpane słońcem owoce. Dlatego każdy uczeń – oprócz tego, że prezentował wybranego boga – zachęcał do jedzenia owoców i warzyw.

Trzy tygodnie przed lekcją dzieci losowały imię boga, ich zadaniem było przebranie się: strój, atrybut i przygotowanie prezentacji słownej. Następnie wykonano zdjęcie każdego ucznia i w ten sposób powstało drzewo genealogiczne bogów greckich, które wyeksponowano w klasie. Wystąpienia wszystkich uczniów nagrano, co będzie dla nich miłą pamiątką po ukończeniu szkoły.

Do projektu wszyscy podeszli profesjonalnie. Uczniowie występowali przed swoją klasą, próbowali opanować tremę, uczyli się współpracować w grupie, a wszystko w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci zaprezentowały się znakomicie. Duże brawa i gratulacje za pomysłowość i zaangażowanie!