SUKCESY UCZNIÓW SP1 G2 koniec 2 29

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 1 mogą pochwalić się rewelacyjnymi wynikami uzyskanymi w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.

Czytaj więcej: SUKCESY UCZNIÓW SP1


UCZNIOWIE SP1 W POSZUKIWANIU HISTORII historia 1

Historia to nie tylko lekcje i podręcznik - można ją odkrywać na różne sposoby, m.in. w  literaturze, filmie, architekturze czy muzyce. W przybliżaniu historii oraz wartości kulturowych naszego dziedzictwa służyły projekty realizowane na lekcjach historii oraz prelekcje, wystawy i wernisaże realizowane przez zaprzyjaźnione z Naszą szkołą Muzeum im Józefa Mehoffera Turku . Musimy przyznać, że dzieci są bardzo kreatywne i dociekliwe w poszukiwaniu informacji.

Czytaj więcej: UCZNIOWIE SP1 W POSZUKIWANIU HISTORII

IMG 20180406 090651


 HISTORIA Z „WALIZKI DZIADKA KAZIKA”

4 czerwca uczniowie klasy 4d z wychowawcą uczestniczyli w zajęciach dramy dotyczących poznańskiego czerwca 1956 roku. Poprzez zabawę dzieci poznawały sytuację polityczną w Polsce pod władzami komunizmu. Uczniowie kolejno wyjmowali przedmioty z „Walizki Kazika” i na ich podstawie niczym „detektywi” odkrywali postaci oraz wątki z opowieści ukrytej w rekwizytach. Zabawie towarzyszyła ciekawość, stąd od samego początku dzieci były bardzo zaangażowane i chciały poznać tajemnice bohaterów. Warsztaty zostały przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku.

Czytaj więcej: Zajęcia dramy dotyczące poznańskiego czerwca 1956 roku.


received 1711378258946364LEŚNA WYPRAWA IV D

14 czerwca klasa IV D wybrała się wraz z wychowawcą i rodzicami na wycieczkę do lasu. Wycieczka miała być nagrodą za całoroczny szkolny trud oraz dobrym wstępem do nadchodzących wakacji. Zapowiadała się świetna zabawa. Do lasu doszliśmy na pieszo. Pierwszym punktem naszej wyprawy było spotkanie z panem leśniczym, który szczegółowo opowiedział nam o pszczołach. Dowiedzieliśmy się między innymi o produkcji miodu, pyłku oraz o zwyczajach pszczół. Jedną z ciekawszych rzeczy był ul ze szkła.

 

 

Czytaj więcej: LEŚNA WYPRAWA IV D


DSC01641WRĘCZENIE NAGRÓD W IX EDYCJI KONKURSU MEMORY MASTER

W środę 13 czerwca w sali sportowej w naszej szkole odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród za udział w IX edycji konkursu Memory Master. Nasz gość - p.Tomasz Orłowski, dyrektor szkoły języków obcych Eureka jak co roku ufundował niezwykle atrakcyjne nagrody dla najlepszych uczestników. I miejsce - Oliwia Błaszczyk (kl.6b) - bon do Empiku na kwotę 100 zł. i słodycze; II miejsce - Roksana Kaźmierczak (kl.5d) - bon do Empiku na kwotę 70 zł. oraz słodkie upominki; III miejsce - Marcin Buda (kl.6b) - bon do Empiku za kwotę 50 zł. i słodycze. Wszyscy uczestnicy niezależnie od uzyskanego miejsca otrzymali czekoladę i list stypendialny umożliwiający darmowe lekcje języka angielskiego przez cały wrzesień w szkole języków obcych Eureka. Co więcej, każdy uczeń, który nie zajął miejsca w pierwszej trójce konkursu, miał szansę na nagrodę w postaci głośnika lub słuchawek, które zostały wylosowane przez panią dyrektor Krystynę Morek. Szczęście sprzyjało Marceli Jakubowskiej (kl.5a) i Natalii Kazimierczak (kl.4e), które nie kryły swojej radości i zaskoczenia. Mamy nadzieję, że w przyszłej, dziesiątej już edycji konkursu, uczniowie będą równie sumiennie przyswajali nowe angielskie słówka i wyrażenia.

 

Czytaj więcej: Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród za udział w IX edycji konkursu Memory Master