25 LAT KLEKSA

 zaproszenie 3

 


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 2 43

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017


TWOJE DANE TWOJA SPRAWA

Każdy ma prawo do prywatności i świadomej ochrony danych osobowych. Dzięki aktywności i zaangażowaniu uczniów klasy 4d wraz z wychowawca panią Wiolettą Trochą i koordynatorem projektu panią Ewą Kuleszą poszerzyliśmy swoją wiedzę i edukowaliśmy innych poprzez zabawę, konkursy i happening . Przypominając iż informacje o nas są bardzo cenne i należy ich starannie strzec i być świadomym naszych praw. Poprzez program Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i udział w VII edycji programu „Twoje dane – twoja sprawa” jak i udział w ogólnopolskiej grze edukacyjnej „Mistrz Wiedzy” jesteśmy bardziej pewni i bezpieczni  w wirtualnym świecie .


 

SIATKARSKA KONFRONTACJA POKOLEŃ3

 Po raz siódmy ku pamięci Hirka Łęgosza

 

3 czerwca 2017 roku po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku zorganizowany został turniej piłki siatkowej Absolwentów „Jedynki” im. Hirka Łęgosza. Głównym celem zawodów było uczczenie kolejnej rocznicy śmierci nauczyciela wychowania fizycznego oraz trenera i pedagoga Hieronima Łęgosza, popularyzacja piłki siatkowej oraz integracja środowiska absolwentów „Jedynki”. Zawody zostały nazwane Siatkarską Konfrontacją Pokoleń, ponieważ uczestniczące drużyny reprezentowały różne pokolenia – gimnazjalistów, licealistów, studentów i dorosłych. Do udziału zgłosiło się 15 liczba drużyn w trzech kategoriach - kobiety OPEN, mężczyźni 14 - 34 lat, mężczyźni 35+. Na uroczyste rozpoczęcie stawili się zaproszeni goście pani Jadwiga Łęgosz wraz z córką Agnieszką i córką Magdaleną oraz z wnukami. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Turku Jerzy Kurzawa wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 panią Elżbietą Pokojową.

Czytaj więcej: SIATKARSKA KONFRONTACJA POKOLEŃ

 


 

SUKCESY SP1 W WOJEWÓDZKICH KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH
laureatki i finalistki- Zuzanna Skiba Michalina Rosiaklaureatka dwch konkursw - Natalia Ka-una

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku wspaniale zaprezentowały się w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu:

Natalia Kałużna
znalazła się w gronie dziesięciorga podwójnych laureatów. Uzyskała TYTUŁ LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego, TYTUŁ LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, TYTUŁ FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego;


Zuzanna Skiba uzyskała TYTUŁ LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, TYTUŁ FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego;

Michalina Rosiak
uzyskała TYTUŁ FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i TYTUŁ FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Czytaj więcej: SUKCESY SP1 W WOJEWÓDZKICH KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

 


 

CYKL PROZDROWOTNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1P1100937

W miesiącach kwiecień i maj 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbył się specjalny cykl zajęć oraz akcji związanych ze zdrowiem psychicznym i fizycznym.  Odbyły się zajęcia w klasach 4-6  z: policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Turku nt.: „Bezpieczeństwa w sieci” oraz „Postępowania w sytuacjach niebezpiecznych”; ratownikiem medycznym, pielęgniarzem p. Łukaszem Maciejewskim z pierwszej pomocy; dr. nauk med. spec. psychiatrii  i psychoterapii p. Jerzym Olasem nt.: „Przyczyn i skutków depresji”. Oprócz zajęć i pogadanek nasza szkoła brał udział w Światowym Dniu Zdrowia – poświęconym depresji.

Czytaj więcej: CYKL PROZDROWOTNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

„ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” 2017 header-image

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Tegoroczna kampania odbywa się pod hasłem „Na Skrzydłach Przyjaźni”.

Czytaj więcej: „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” 2017


 W „JEDYNCE” KOCHAJĄ MATEMATYKĘKonin 106

12 czerwca 30 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku zostało nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2017". Nagrody rozdano w Konińskim Domu Kultury. Konkurs odbył się 16 marca 2017, wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

Czytaj więcej: KANGUR 2017

 


 

WYRÓŻNIENIE DLA IGORA W KONKURSIE ORGANIZOWANYM
PRZEZ GENERALNEGO INSPEKTORA OCHRONY DANYCH
IMG 20170606 144010OSOBOWYCH

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku przystąpiła do VII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – Twoja sprawa”. Honorowy patronat nad Programem sprawował Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka. Podstawowym celem Programu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat poszanowania prawa do prywatności i ochrony danych osobowych, kształtowanie wśród uczniów świadomej i odpowiedzialnej postawy obywatelskiej. Jednym ze składników Programu był konkurs literacki dla uczniów na najlepsze opowiadanie pt. „Jak ja/moja rodzina chronimy dane osobowe”.

Czytaj więcej: WYRÓŻNIENIE DLA IGORA W KONKURSIE GIODO


Pierwsze miejsce  Aleksandra Kukuła i 3 Ex aequo  Oliwia Czekalak Konin 015

to sukcesy naszych uczennic w Projekcie edukacyjnym poświęcony 20. rocznicy uchwalenia Konstytucji 2 kwietnia 1997r. Organizatorem konkursu było Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Konkurs adresowany był do uczniów klas szóstych szkół  podstawowych. Projekt miał na celu przybliżenie uczniom polskich tradycji demokratycznych, zasad konstytucyjnych obowiązujących w demokratycznym kraju oraz dziejach polskich konstytucji od Konstytucji 3 maja z 1791 do obecnie obowiązującej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997.

Czytaj więcej: Sukcesy naszych uczennic w Projekcie edukacyjnym poświęconym 20. rocznicy uchwalenia Konstytucji...


DZIEŃ CHŁOPCA oraz DZIEŃ KOBIET W KLASIE 3B1

W środę 28 września Rodzice z rady klasowej przygotowali niespodziankę dla dzieci z klasy 3b z okazji Dnia Chłopca. Było to wyjście i zajęcia w Centrum Kreatywnego Rozwoju Dziecka „happy”. Przez dwie godziny dzieci brały udział w zajęciach świetnie się bawiąc, a przy okazji rozwijały swoje niektóre umiejętności. Zajęcia miały różny charakter. Od zajęć zabawowych przez plastyczne do muzyczno- ruchowych. W trakcie zajęć dzieci częstowały się przygotowanymi dla nich słodkościami. Uczniowie klasy 3b wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

Czytaj więcej: DZIEŃ CHŁOPCA oraz DZIEŃ KOBIET W KLASIE 3B


 „MAŁY MISTRZ”  KLASA 2eP1080936

Nasza szkoła w ubiegłym roku szkolnym 2015/2016  przystąpiła do realizacji programu sportowego ‘’ Mały Mistrz” w którym brała udział obecna  klasa 2e. W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole kontynuujemy realizację programu  „Mały Mistrz” w klasie 2e gdzie uczniowie w dalszym ciągu  doskonalą swoje „mistrzowskie” osiągnięcia. Wszyscy uczniowie pod opieką wychowawcy pani Agnieszki Szymczyk oraz nauczyciela wychowania fizycznego Ewy Kuleszy rozwijają sprawność fizyczną, doskonalą umiejętności ruchowe, kształtują prawidłowe relacje interpersonalne, uczą się jak ważna dla prawidłowego rozwoju jest odpowiednia aktywność fizyczna.

Czytaj więcej: MAŁY MISTRZ klasa 2e


SZTUKA WSPÓŁCZESNA 18527681 1329118513809724 2337869040675271820 n

Dnia 19 maja 2017 kolejne klasy szóste bid wzięły udział w drugich zajęciach PRACOWNI EKSPERYMENTALNEJ 11+ organizowanej przez Miejski Dom Kultury w Turku.
Projekt kierowany był do dzieci w wieku 11 lat. Zajęcia prowadzone były w formie twórczych warsztatów, na których zabrano dzieciaki w podróż do świata sztuki współczesnej. Koordynatorem projektu była Sylwia Przybylska.

Czytaj więcej: SZTUKA WSPÓŁCZESNA


DZIATWA 2017 18582378 213759762466362 6079638175339635267 n

 

 

 

Czytaj więcej: DZIATWA 2017