STATUETKA  "SOWY  Z  KLASĄ"

 

Od 2005 roku organizujemy w naszej szkole konkurs dla klas 4 – 6
na najwyższą średnią ocen w szkole.
Celem konkursu jest motywowanie uczniów
do osiągania coraz lepszych wyników w nauce.

 

A oto założenia konkursu:

1)  W każdym roku szkolnym, po zakończeniu I i II semestru zostanie wyłoniona klasa, która osiągnęła najlepszą średnią ocen w całej szkole.

2) Uczniowie z tej klasy otrzymają pamiątkowy dyplom oraz przechodnią statuetkę „Sowy z Klasą” – symbolu mądrości, która po zakończeniu kolejnego semestru przekazana zostanie następnej klasie z najwyższą średnią ocen.

3) W przypadku, gdy na podsumowaniu II semestru statuetka zostanie przyznana klasie szóstej, po zakończeniu roku szkolnego uczniowie przekazują ją dyrektorowi szkoły; po wakacjach statuetka zostaje przyznana kolejnej klasie z najwyższą średnią ocen.

 

Ponadto przy okazji konkursu:

1)  Po każdym semestrze zostanie wyłoniona lista co najmniej 5 klas z najwyższą średnią ocen.
2)  Po każdym semestrze zostanie wyłoniona lista uczniów z klas IV – VI, którzy osiągnęli średnią ocen 4,75
     i powyżej.
3)  Informacje dotyczące najlepszych klas oraz najlepszych uczniów w szkole zostaną umieszczone
    w „Aktualnościach” na gazetce szkolnej, na stronie internetowej naszej szkoły, w kronice szkolnej oraz w gazetce „Kleks”.

HISTORIA  NAZWY  STATUETKI

     Długo zastanawialiśmy się jak powinien wyglądać przechodni puchar dla najlepszej klasy. Były różne propozycje, ale żadna nie wydawała się nam wystarczająco dobra. Pomysł przyszedł sam. Podczas przypadkowych zakupów pani Aldona Piwońska natknęła się na przepiękną, drewnianą rzeźbę sowy, wiedzieliśmy że to właśnie musi być ona. Sowa to przecież symbol mądrości. Zarówno nauczycielom jak i uczniom podobał się ten pomysł. Ogłosiliśmy wśród uczniów klas IV – VI konkurs na wymyślenie nazwy dla naszej sowy. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie, uczniowie wrzucali karteczki ze swymi pomysłami do puszki wystawionej na korytarzu. Wyboru nazwy dla naszej sowy dokonała komisja składająca się z trzech uczniów i trzech nauczycieli. Wszyscy jednogłośnie wybrali dla statuetki nazwę „Sowa z klasą”. Autor tej nazwy za najciekawszą propozycję otrzymał na uroczystości zakończenia roku szkolnego pamiątkową nagrodę.

 


Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2015/2016 semestr I

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2012/2013 semestr II

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2012/2013 semestr I

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2011/2012 semestr II

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2011/2012 semestr I

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2010/2011 semestr II

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2010/2011 semestr I

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2009/2010 semestr II

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2009/2010 semestr I

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2008/2009 semestr II

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2008/2009 semestr I

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2007/2008 semestr II

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2006/2007 semestr II

Klasy i uczniowie z najwyższą średnią w roku 2006/2007 semestr I 

 


Rok 2012/2013

 

W środę, 20 lutego nastąpiło oficjalne przekazanie statuetki „Sowy z Klasą.   Z Sową rozstała się klasa 5d, na rzecz klasy 4d, która uzyskała średnią ocen 4,84 w I semestrze roku szkolnego 2012/2013. Wychowawcą klasy jest pani Aldona Piwońska.

 


 Rok 2011/2012

Po zakończeniu I semestru najwyższą średnią ocen uzyskali uczniowie klasy 4d – 4,72. Podczas lekcji wychowawczej pani dyrektor Elżbieta Pokojowa oraz uczniowie klasy 5a w obecności rodziców i wychowawczyni klasy przekazali dzieciom statuetkę „Sowy z klasą”  i dyplom za najwyższa średnią. Na pamiątkę tej niezwykle sympatycznej uroczystości rodzice przygotowali wspaniały tort i plakietki dla wszystkich uczniów i wychowawczyni. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych tak wysokich wyników w nauce! Miejmy nadzieję, że „Sowa z klasą” zagości w 4d na dłużej.

 E. Pawlak


 Rok 2010/2011

Jak co roku po zakończeniu I semestru została wyłoniona klasa, która osiągnęła najlepszą średnią ocen w całej szkole. Tym razem najlepszymi okazali się uczniowie z klasy IVa, uzyskując średnią ocen 4,71 .Na lekcji wychowawczej Pani Dyrektor Krystyna Morek  uroczyście w obecności rodziców dzieci przekazała przechodnią statuetkę SOWĘ  i pamiątkowy dyplom. Dla uczniów tej klasy rodzice w nagrodę przygotowali słodką niespodziankę. Był nią pięknie  udekorowany tort. Najlepsi uczniowie zostali upamiętnieni na wspólnej fotografii.


Rok 2009/2010

W bieżącym roku szkolnym, po zakończeniu I  semestru  klasa IVb osiągnęła najwyższą średnią ocen w całej szkole 4,56 . Uczniowie z tej klasy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz  statuetkę „SOWY Z KLASĄ”. Uroczystość dopełnił wspaniały tort ufundowany przez rodziców.

I. Dominiak

 


Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn