WYWIAD Z BURMISTRZEM MIASTA TURKU
DSC08372

 

W piątek, 14 listopada Redakcja „Kleksa” brała udział w niecodziennym wydarzeniu. Udaliśmysię na wycieczkę do Urzędu Miasta, gdzie spotkaliśmy się z burmistrzem  Turku, p. Zdzisławem Czaplą. Pan Burmistrz przyjął nas bardzo serdecznie. Cierpliwe udzielał odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Dowiedzieliśmy się wielu szczegółów z życia osobistego Pana burmistrza.

Czytaj więcej: 13_14_Wywiad z burmistrzem

 


 

SZKOLNA DEBATA WYBORCZADSCN7023

Dnia 26 września w naszej szkole odbyła się szkolna debata wyborcza. Podczas tego spotkania kandydaci startujący do SU przedstawili swój program wyborczy i próbowali nakłonić wyborców do głosowania właśnie na nich. Każdy miał 2 minuty na zaprezentowanie siebie i swoich obietnic wyborczych. W ich wypowiedziach kandydatów znalazły  się ciekawe pomysły, które chcieliby wprowadzić  w naszej szkole.

Czytaj więcej: 13_14 DEBATA WYBORCZA

 


 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 20.06.201432

Czytaj więcej: 2013_2014 ZAKOŃCZENIE ROKU

 


 

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW WP 20140624 001

Aby ułatwić uczniom nabycie książek, corocznie w naszej szkole w ostatnim tygodniu nauki odbywa się kiermasz używanych podręczników. Na tablicy ogłoszeń, a także na stronie internetowej szkoły zostały zamieszczone wykazy podręczników, które będą obowiązywały w roku szkolnym 2014/2015. Zainteresowani mogli nabyć podręczniki po znacznie niższych cenach. Kiermasz przygotowali uczniowie SU, którzy  wykazali się dobrą organizacją pracy, dokładnością, komunikatywnością, a także umiejętnością pracy zespołowej.

Czytaj więcej: 13_14 KIERMASZ_KSIĄŻEK

 


SUKCES UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W TURKU 
DSC04384 2

W ubiegłym tygodniu w Byczynie w województwie opolskim odbyło się uroczyste podsumowanie III Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego pt. „Siatkówka – sport, co łączy a nie dzieli”. 

W konkursie organizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Byczynie wzięło udział 14 szkół podstawowych i 9 gimnazjów. Odbywał się on w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej.

Czytaj więcej: SUKCES UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W TURKU


DSC0672711 czerwca w gościnnych progach Muzeum Miasta Turku odbyła się VII edycja Miejsko – Gminnego Konkursu Czytelniczo – Historycznego „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta”.  Głównym organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku. Tegorocznej edycji przyświecały słowa Jimiego Morrisona „Każdy dzień jest podróżą przez historię”. W taką podróż ulicami naszego miasta udali się uczestnicy i goście konkursu.

Od 2012 r. konkurs jest objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Turku Pana Zdzisława Czapli.

W bieżącym roku w konkursie wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych miasta i gminy Turek: SP nr 1, SP nr 4, SP nr 5, SP w Cisewie, Chlebowie, Turkowicach, oraz w Żukach.

Czytaj więcej: 13_14 Historyczna podróż po mieście

 


NA DZIEŃ DZIECKA DO LASU 

DSCN6708

Wycieczka do lasu to idealny sposób na spędzenie Dnia Dziecka.  Tak właśnie ten dzień spędziły klasy czwarte b, d ,i  e. Przez cały rok szkolny uczniowie miło i na sportowo spędzają  przerwy, a wszystko po to, aby być zdrowym i podołać  jak najlepiej obowiązkom szkolnym. Stąd pomysł rodziców, aby swoje święto dzieci spędziły w lesie w relaksującym otoczeniu przyrody. Uczniowie uczestniczyli  w spotkaniu z leśnikiem , który w sposób bardzo ciekawy  i przyjemny opowiadał  o mieszkańcach naszego lasu. Tego dnia  nie zabrakło niespodzianek przygotowanych przez Trójkę Klasową . Oprócz zorganizowanego ogniska ,rodzice zakupili słodycze i lody. Dzieci bawiły się , grały w piłkę,  spacerowały po lesie. Poszukując  zwierząt i  ciekawych okazów roślin.  Dzień Dziecka spędziły radośnie  i nabrały energii na wytężoną końcówkę  roku szkolnego.

Czytaj więcej: 13_14 Na Dzień Dziecka do lasu

 


UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W TURKUDSC 0022 WŚRÓD NAJLEPSZYCH  NA  KONKURSIE WIEDZY O WIELKOPOLSCE

Już po raz osiemnasty rozegrany został  Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce.  Konkurs wpisał się na stałe w harmonogram konkursów w naszej szkole  o czym świadczy jego niesłabnąca popularność wśród uczniów. Tak wielkie zaangażowanie wynika z przedmiotu i zakresu tematycznego Konkursu, który kształtuje poczucie przywiązania do „Małej Ojczyzny” podkreślając jej wyjątkowość  osobliwość na tle całego kraju. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wielkim sukcesem zakończyli kilkumiesięczny intelektualny wysiłek uczniowie „Jedynki”. Są to laureaci Weronika Dziamara i Zuzanna Szczesiak uczennice klasy 4 e  i finaliści Piotr Wojtkowiak z klasy 5 d i Martyna Nawrocka z klasy 6 c. Uroczystość zakończenia Konkursu dla laureatów połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 18 czerwca  w Chodzieży. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

Czytaj więcej: 13_14_Finał konkursu wiedzy o wielkopolsce

 


 

25 LAT WOLNYCH WYBORÓW W POLSCE

 DSC04072

Czytaj więcej: 13_14_25 LAT WOLNYCH WYBORÓW

 


 

ZIELONA SZKOŁA NA MAZURACH I SUWALSZCZYŹNIEDSCN6163

W dniach 26.05 2014r.-  30.05.2014r. klasy 4e, 4d i 5c wraz z opiekunkami :  p. W. Trochą, p. B. Mielczarek, p. J. Idziak oraz p. I. Marciniak pojechały na zieloną szkołę do miejscowości Mrozy koło Ełku.

Pierwszego dnia o godzinie 5:40 odbyła się zbiórka przed szkołą, a 20 minut później ruszyliśmy w podróż. Do pensjonatu ,, Leśny Dwór” zajechaliśmy około 16:30. W międzyczasie zwiedziliśmy miejsce historycznej bitwy pod Grunwaldem, która odbyła się w roku 1410. Dowiedzieliśmy się, że walczyły w niej wojska polsko – litewskie przeciwko Krzyżakom. Naszym wojskiem dowodził król Władysław Jagiełło, a przeciwnikami - Ulrich von Jungingen. Nieopodal muzeum, które odwiedziliśmy znajduje się haftowany obraz wyszyty na wzór słynnego dzieła Jana Matejki pt. ,,Bitwa pod Grunwaldem”. Po przybyciu do Mrozów, zakwaterowaliśmy się i mieliśmy czas wolny aż do kolacji.

Czytaj więcej: 13_14_ZIELONA SZKOŁA NA MAZURACH I SUWALSZCZYŹNIE

 


 

CZERWCOWA „LEKCJA WOLNOŚCI „DSCN6602

z PANIĄ HALINĄ ŁUKASZEWSKĄ

W dniu 3 czerwca w naszej szkole ruszyła akcja MEN „ Lekcja Wolności” zorganizowana z okazji obchodów 25. Rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Święto wolności odbyło się z udziałem szczególnego gościa - Panią Haliną Łukaszewską -  turkowianką , absolwentką  naszej szkoły, obecnie emerytowanym prawnikiem. Pani Halina wspominała wydarzenia związane z kształtowaniem wolnej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń 1989roku.W wypowiedziach naszego gościa nie zabrakło odwołań do osobistych wspomnień z czasów studenckich i refleksji  patriotycznych. „Lekcję Wolności” uatrakcyjnił występ uczniów klasy 4e .Uczniowie piosenkami Jana Pietrzaka i Jacka Kaczmarskiego, a także  za pomocą znaków i  symboli przedstawili „Polską drogę do wolności”.

Czytaj więcej: 13_14_CZERWCOWA LEKCJA WOLNOŚCI

 


 

WYPRAWA DO ŚREDNIOWIECZA - LEKCJA HISTORIIDSCN6607

Wyprawa do średniowiecza to temat lekcji historii, która odbyła się w naszej szkole przy udziale  Witolda i Mateusza Moszczyńskich, przedstawicieli Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tur. Uczniowie mogli przenieść się w średniowiecze i poczuć atmosferę tamtych czasów. A wszystko dzięki gościom przebranych w stroje kupców, którzy z detalami opowiadali o życiu codziennym w średniowieczu. Prezentowali ubrania, opisując, w jaki sposób powstawały. Pokazywali przedmioty codziennego użytku,  wskazując na niektóre jako dawne środki płatnicze.

Czytaj więcej: 13_14_WYPRAWA DO ŚREDNIOWIECZA

 


 

CIEKAWE LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO1383135210252 - Kopia - Kopia - Kopia - Kopiaa

Lekcje języka polskiego to często zabawa, odgrywanie ról, swobodna interpretacja utworów literackich, prezentacja dodatkowo przeczytanych książek, spotkania z historią, a nawet wywiady z Noblistami. Dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy wiedzowe, które organizujemy na podsumowanie, utrwalenie i oczywiście sprawdzenie wiedzy z danego działu podręcznika. A że odbywa się to w atrakcyjnej formie, to dzieci chętnie uczestniczą i sprawdzają swoją. Wszystko jest tak zorganizowane, że nauczyciel jest tylko obserwatorem lub uczestnikiem zabaw.

Czytaj więcej: 13_14_CIEKAWE LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO

 


       JESTEŚMY UCZNIAMI PANA KLEKSADSC03997

Pewnego razu w IVd było prawie tak samo jak w „Akademii pana Keksa” Jana Brzechwy. Zamiast języka polskiego była lekcja kleksografii, później lekcja leczenia chorych sprzętów, przędzenia liter i oczywiście lekcja geografii na boisku szkolnym. Wszystkie te zajęcia prowadził pan Kleks. Jeszcze bardziej niezwykłe niż w Akademii było to, że panów Kleksów było kilku, ponieważ każda grupa miała inne wyobrażenie postaci i lekcji, które przygotowała. Jedno łączyło wszystkie grupy – piegi i przyznawanie ich uczniom, których imiona zaczynają się na literę A.

Czytaj więcej: 13_14_JESTEŚMY UCZNIAMI PANA KLEKSA

 


 

ŻYWA LEKCJA HISTORII W JEDYNCE16

13 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbyła się „Żywa lekcja historii”. Szczególnym gościem tego niecodziennego spotkania była p. Anna Musialska, turkowianka, która opowiedziała uczniom o latach okupacji hitlerowskiej w naszym mieście.

P. Anna wspominała swoje dzieciństwo, przydające na okres   od wybuchu II wojny światowej aż do wyzwolenia Turku. Swoją opowieść ilustrowała zdjęciami z tamtego okresu oraz dokumentami.  Uczniowie mogli przeczytać oryginalny list pisany z obozu koncentracyjnego. Uczestnicy spotkania zadawali gościowi wiele pytań, dotyczących trudów życia codziennego w okupowanym Turku. Pani Anna opowiadała  jak w  tragicznych warunkach egzystowali Turkowianie, pozbawieni elektryczności, ogrzewania, wody, żywności, ubrań i wszystkich innych potrzebnych artykułów. Ze wzruszeniem  wspominała te chwile, w których pomimo  tragizmu wojny ludzie wzajemnie wspierali się w nieszczęściu i walczyli z okupantem.

Czytaj więcej: 13_14_ŻYWA LEKCJA HISTORII


 

I Festiwal Piosenki SzkolnejDSC03753

I Festiwal Piosenki w naszej szkole. W ostatnich dniach kwietnia w naszej szkole odbył się I Festiwal Piosenki Szkolnej.  Udział w nim wzięli zarówno uczniowie klas 1-3 i 4-6. W takich właśnie kategoriach byli  oceniani przez jury składające się z uczennic klasy artystycznej 6d, które to z piosenką  i Teatrem Szpilką związane są od lat. Uczennice te, to: Martyna Piwońska, Oliwia Walas, Zosia Bąk, Marta Gomułka, Weronika Janiak oraz Julia Rygiel. Dziewczyny w profesjonalny sposób oceniały uczestników zwracając szczególną uwagę na takie aspekty muzyczne jak: intonacja, dykcja, ruch sceniczny, ogólne wrażenie artystyczne. W festiwalu wzięło udział 33 uczestników, z czego przyznano 9 nagród i 24 wyróżnienia: 

Czytaj więcej: 13_14_I Festiwal Piosenki Szkolnej


SŁOWA,  KTÓRE  PRZYNIOSŁY  UŚMIECHDSC06033
 –  ZABRZMIAŁY  W „JEDYNCE”

                Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w SP nr 1 w Turku zostało zorganizowane spotkanie autorskie z pisarzem Marcinem Pałaszem. Uczniowie, biorący w nim udział przeżyli niesamowite chwile, słuchając przezabawnych opowieści Gościa. Pan Marcin opowiadał różne historie z własnego życia, które były inspiracją do jego książek, opowiadań, czy też słuchowisk radiowych.

Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele spędzili wyjątkową godzinę z niecodziennym Gościem, który okazał się bardzo ciepłym człowiekiem, obdarzonym wielkim poczuciem humoru i talentem aktorskim. To nie było zwyczajne spotkanie autorskie, to był prawdziwy spektakl w wykonaniu jednego aktora – Pana Marcina.

Czytaj więcej: 13_14 Spotkanie z Marcinem Pałaszem

 


 

HAPPENING „ ŻYWA FLAGA”DSC03856

Tradycją naszej szkoły jest corocznie uczczenie Święta Flagi  RP. W tym roku SU zorganizował „żywą flagę”, wykorzystując przestrzeń szkolnego korytarza. Na długiej przerwie uczniowie „jedynki”, trzymając w  ręku biało –czerwone kartki, utworzyli najdłuższą - jak dotąd - flagę w szkole. Pomysł spodobał się  dzieciom, dlatego od razu z  wielkim zaangażowaniem przystąpiły  do dzieła. W ten sposób uczniowie naszej szkoły wyrazili szacunek i przywiązanie do symboli narodowych.

Czytaj więcej: 13_14 HAPPENING „ ŻYWA FLAGA”

 


 

SUKCES W KONKURSIE  HISTORYCZNYM

„ LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO"DSC00657

2 kwietnia br. w auli ZSO w Poznaniu odbył się finał wojewódzkiego ogólnopolskiego 19. konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” pod  patronatem Ministra Obrony Narodowej i Ministra Edukacji Narodowej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest - „Polski czyn zbrojny w okresie drugiej wojny światowej”. Konkurs ten odbywa się na wielu etapach. W naszej szkole w etapie szkolnym brało udział 18 uczniów. Wielu z nich jest prawdziwymi pasjonatami tego okresu historycznego. Uczniowie mieli  okazję do sprawdzenia swojej wiedzy. Wykazali się wiadomościami  i umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę programową szkoły podstawowej z zakresu historii Polski powszechnej w latach 1939-1945. Posiedli   wiedzę dotyczącą dziejów oręża polskiego w latach 1939-1945.  Do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Piotrek Wojtkowiak  z klasy 5d i Gabrysia Małecka z klasy 6 b. Po zdobyciu wysokiego wyniku na etapie rejonowym Gabrysia  zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. W finale Gabrysia wykazała się wielką znajomością tematu, okazała się specjalistką od wojskowości okresu II wojny światowej  i w efekcie została finalistką 19.  Konkursu Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie Gabrysi, która wykazała się imponującą wiedzą.

Czytaj więcej: 13_14 LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO


  UCZENNICE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W TURKU WŚRÓD NAJLEPSZYCH RECYTATORÓW I PLASTYKÓW

 W WIELKOPOLSCE  DSC03576

Już po raz 17. w Ślesinie odbył się Wielkopolski Konkurs Recytatorski i Plastyczny „Wierszydełko”. Wzięło w nim udział 58 utalentowanych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Wielkopolski, wśród nich znalazły się cztery uczennice SP nr 1 w Turku, które zaprezentowały się znakomicie. W części recytatorskiej nagrodzono Ninę Grabarę i Martę Gomułkę, a wyróżniono Agatę Drabinę. W części plastycznej konkursu wystąpiła MartynaPiwońska, która również otrzymała nagrodę. Warto podkreślić, że aby uczestniczyć w konkursie trzeba było przejść wiele eliminacji i zwyciężyć w 22. Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” w Strzałkowie. Gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów!

Czytaj więcej: 13_14_WIERSZYDEŁKO

 


 

PRZED WIELKANOCĄ DSC03420

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne. Dlatego w naszej szkole  odbywały się zajęcia, na których dzieci miały możliwość poznania różnych tradycji. W szczególności  lekcje plastyki w tych dniach zamieniły się w profesjonalne warsztaty, podczas  których można było zdobić  jajka w sposób tradycyjny przez pisanie woskiem. Polegało to na tym, że na czystą skorupkę nanosiły wzór z roztopionego wosku, a następnie zanurzały jajo w roztworze barwnika, co  sprawiło  że zabarwiły się tylko odsłonięte fragmenty skorupki. Części ukryte pod woskiem nie zmieniły koloru. Po wyjęciu jajka z kąpieli wystarczało zetrzeć wosk miękką ściereczką. Powstały w ten sposób piękne pisanki.Dodatkową atrakcją w tych dniach stał się Kiermasz Pisanek zorganizowany przez uczniów z klasy 5d wraz z wychowawczynią. 

Czytaj więcej: 13_14_PRZED WIELKANOCĄ

 


 

PAMIĘTAMY O KATYNIUDSC03387

10 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w swoistej lekcji historii dotyczącej zbrodni katyńskiej. Uroczysty apel odbył się w Gimnazjum nr 2 w Turku i został zorganizowany we współpracy obu szkół. Uczniowie naszej szkoły i ich starsi koledzy z gimnazjum przygotowali montaż słowno-muzyczny wzbogacony prezentacją multimedialną. Zasadniczym celem przyświecającym całej imprezie było pogłębienie uczuć patriotycznych uczniów poprzez ukazanie tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce na Kresach Wschodnich. Do refleksji skłaniała również nastrojowa gra na wiolonczeli w wykonaniu naszej uczennicy oraz jej starszej siostry. Całości dopełniła dekoracja, która wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i rozbudziła uczucia empatii. 

Czytaj więcej: 13_14_PAMIĘTAMY O KATYNIU


BIBLIOTEKA  WKROCZYŁA  W  XXI  WIEK 12

Dzień 26 marca zapisze się na stałe w kronikach turkowskiej „Jedynki”, gdyż śmiało można stwierdzić, że tego właśnie dnia biblioteka szkolna  wkroczyła w XXI wiek. Uroczyście uruchomiony został komputerowy system obsługi czytelników. Dzięki temu użytkownicy będą obsługiwani szybciej i sprawniej. 

Czytaj więcej: 13_14 BIBLIOTEKA WKROCZYŁA W XXI WIEK

 


 

LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

Lekcja przyrody w terenie jest ulubioną formą poznawania przyrody wśród dzieci. DSC03074Oderwanie się od szkolnej ławki sprzyja zdobywaniu wiedzy przyrodniczej w sposób bezpośredni.  W takiej lekcji  28 marca br. brali udział uczniowie klasy 4b i 5a pod opieką pani dyrektor Krystyny Morek i pani Bożeny Mielczarek. Lekcja przyrody odbyła się na ścieżce dydaktycznej „Moczary” w Leśnictwie w  Grzymiszewie. Prowadzili ją leśnicy z Nadleśnictwa Turek. Uczniowie zobaczyli stawy będące ostoją płazów, ptaków i bobrów.  Z wielkim zainteresowaniem słuchali o przebarwianiu się samców żaby moczarowej na niebiesko w okresie godowym, który obecnie dobiega końca. Dzieci delikatnie brały w ręce żaby i rozpoznawały(z pomocą leśników) ich gatunki. Były wśród nich żaby trawne, jak humorystycznie zaznaczył leśnik, żaby w  „mundurze moro”, dalej grzebiuszka ziemna, która potrafi błyskawicznie zagrzebać się w ziemi. Leśnicy opowiadali  o zachowaniach żab w sytuacjach dla nich niebezpiecznych. Dzieci dowiedziały się, że ropucha wydziela jad, który od razu zniechęca do niej  inne zwierzęta.

Czytaj więcej: 13_14 LEKCJA_PRZYRODY_W_TERENIE


FESTIWAL WITAMIN WIOSNĄ

W naszej szkole z okazji Dnia Wiosny odbył się Festiwal Witamin. Wszyscy wiemy, jakDSC02802 bardzo ważne dla naszego zdrowia jest  odpowiednie odżywianie się. Pierwszego Dnia Wiosny od samego rana dało się zauważyć wśród dzieci radosne poruszenie. Cała szkoła rozświetliła się radosnymiwiosennymi kolorami z przeróżnymi gadżetami  wskazującymi, że wiosna tuż …tuż… Na korytarzach gościły portrety „Pani Wiosny”, które zapowiadały nadejście długo oczekiwanej pory roku Jeśli  ktoś chciał przez chwilę wcielić się w piękną „Panią Wiosnę”,mógł skorzystać z monidła i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Czytaj więcej: 13_14 PIERWSZY DZIEN WIOSNY


TYDZIEŃ  MATEMATYKI  W  SP1 IMG 0350

Projekt TYDZIEN MATEMATYKI W SP1  realizowany  był  od 17 do 21 marca, jego inicjatorzy to nauczyciele matematyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, a głównym koordynatorem była pani Wioletta Trocha.

W ramach tego święta odbywały się  międzyklasowe rozgrywki w rozwiązywaniu zadań, krzyżówek, rebusów w celu zdobycia  tytułu „Klasa z Sową Matematyczną”.

Czytaj więcej: 13_14 TYDZIEŃ MATEMATYKI W SP1


MARSZ PO ZDROWIE – PODCZAS PRZERWY DSC00637

Uczniowie SU aktywnie włączają się w działania zmierzające do uzyskania przez naszą szkołę certyfikatu „Szkoła promująca zdrowie” Od września do listopada SU zaproponował spędzanie przerw na sportowo. Dwa razy w tygodniu na długiej przerwie wszyscy chętni, których łączy zamiłowanie do aktywnego stylu życia spacerowali po bieżni na boisku LO . Niektórzy próbowali swoich sił w Nordic Walking. Z tygodnia na tydzień przybywało chętnych, często wśród nich była
p. dyrektor, nauczyciele i nasza szkolna pielęgniarka. Po przerwie wszyscy zrelaksowani i zadowoleni wracali do swoich zajęć przekonani, że „ruch to zdrowie”.

Czytaj więcej: 13_14 Marsz po zdrowie


 

DSC02468WYCIECZKA INTEGRUJE

Różnego typu wyjazdy za rodzinną  miejscowość uczą, bawią a przede wszystkim integrują zespoły klasowe. 14 marca uczniowie „jedynki” skorzystali z zaproszenia Gimnazjum nr 2  i  wyjechali na wspólną wycieczkę  do Łodzi. Jednym z punktów programu wycieczki był pobyt w Centrum Gier Laserowych. Zajęcia odbyły się w grupach. Każdy z graczy ubrany był w specjalną kamizelkę wyposażoną w sensory, które reagują na wiązkę laserową. Dzieci poruszały się po labiryncie pełnych  niespodzianek i pułapek, musiały wykazać się refleksem i umiejętnością analizy ciągle zmieniającej się sytuacji. Na koniec otrzymały wydruk z informacją o przebiegu walki. Po tak pasjonującej zabawie przyszedł czas na kolejną atrakcję na wycieczce. Na wielbicieli zimowych sportów czekało lodowisko. Niezależnie od tego, czy umieli jeździć na łyżwach, czy dopiero stawiali pierwsze kroki na lodzie, wszyscy wspaniale się bawili. Doświadczeni łyżwiarze z gimnazjum chętnie pomagali swoim młodszym koleżankom i kolegom. Cennych wskazówek udzielał instruktor, a nad bezpieczeństwem czuwali nauczyciele i dyrektor gimnazjum. Zabawa na tafli lodowej bardzo szybko minęła... W czasie wycieczki nawiązały się nowe znajomości i nowe przyjaźni wśród uczniów. Już w drodze powrotnej uczestnicy wycieczki  planowali  kolejny wspólny wyjazd.

 „ Jedynka” serdecznie dziękuje za zaproszenie do wspólnej nauki i zabawy Dyrekcji  i nauczycielom Gimnazjum  nr 2

 

Czytaj więcej: WYCIECZKA INTEGRACYJNA NA ŁYŻWY

 


 

DZIEŃ KOBIET W SZKOLE

Już tradycyjnie 8 marca w naszej szkole obchodzimy uroczyście  święto pań i DSC02342dziewczynek. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było. Na przerwach SU zorganizował Koncert dla pań. Przedstawiciele męskiego rodu mogli popisać się grą na gitarze i keybordzie. W tym dniu nie zabrakło życzeń  i pozdrowień dla pań i dziewczynek. Każdy mógł takie pozdrowienia zapisać na dużej przygotowanej laurce. Tego dnia dziewczynki były obdarowane kwiatkami i drobnymi upominkami. Koncert bardzo podobał się zgromadzonym, a miłe życzenia sprawiły wszystkim wiele przyjemności.

Czytaj więcej: DZIEŃ KOBIET W SZKOLE


 CHOINKA  W  NASZEJ  SZKOLE  W  FOTOGTAFII  P. TOMASZA GUTAJA
Choinka-SP1-stycze 2014 16

 

Zabawa choinkowa to zawsze długo oczekiwana impreza szkolna. W tym roku ze względu
na budowę nowej sali gimnastycznej długo nie wiadomo było, gdzie się odbędzie. Były różne propozycje. Sprawdziło się jednak powiedzenie: „małe, ciasne ale własne”, czyli Samorząd Uczniowski zdecydował, że „Choinka” odbędzie się  po prostu na szkolnym korytarzu. 

Czytaj więcej: 13_14_Zabawa choinkowa