ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - KLASY I - Vkoniec 3

 

 

 

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - KLASY I-V


 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - KLASY VI - VIIIkoniec VIII 1

 

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - KLASY VI - VIII


 

ZIELONA SZKOŁA - PODLASIE 2019podlasie 18

 

Czytaj więcej: ZIELONA SZKOŁA - PODLASIE 2019


TEATR "SZPILKA” PO RAZ KOLEJNY LAUREATEM ŁÓDZKIEJ DZIATWYdziatwa 2

W Łodzi odbył się trwający cztery dni 40. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych DZIATWA.  To jedno z nielicznych wydarzeń artystyczno – edukacyjnych zajmujących się teatrem dla dzieci i młodzieży. Jak żaden inny przegląd daje szansę na poznanie siebie i innych. Umożliwia doskonalenie swoich umiejętności, chociażby poprzez podpatrywanie kolegów i koleżanek na scenie. Młodzi artyści - ale także instruktorzy - uczestniczą w warsztatach teatralnych i integracyjnych, omówieniach spektakli. Jurorami są profesjonaliści. W tym roku byli to: Konrad Dworakowski - dyrektor naczelny i artystyczny teatru "Pinokio" w Łodzi, Andrzej Czerny - reżyser i scenarzysta teatralny, Anna Guzik - wykładowca w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. "Opowieść, fabuł, tekst" to hasło tegorocznej edycji festiwalu. Efekty działań warsztatowych pokazała dziatwowa akcja teatralna w przestrzeni miejskiej, czyli finałowy barwny „Korowód”.

TEATR "SZPILKA" znalazł się wśród 15 najlepszych zespołów w kraju. Otrzymał nagrodę finansową i TYTUŁ LAUREATA FESTIWALU.

Czytaj więcej: TEATR "SZPILKA” PO RAZ KOLEJNY LAUREATEM ŁÓDZKIEJ DZIATWY


"JEDYNKA" NA ZLOCIE SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICHsienkiewicz 1

W dniach 24 - 26 maja delegacja naszej szkoły uczestniczyła w 27. Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich, który odbył się w Olecku.

Zloty odbywają się one od 1993 roku. Zainicjował je Antoni Cybulski - jeden z największych entuzjastów twórczości noblisty, wieloletni dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, w miejscu urodzin pisarza.

Szkołę Podstawową nr 1 w Turku reprezentowały uczennice: Nadia Przygońska, Julia Jakubiak i Maja Tomczyk pod opieką Aldony Piwońskiej i Ewy Pawlak.

27. edycja Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich (olecka "Jedynka" jest jego gospodarzem po raz drugi, poprzednio w 2008 r.) rozpoczęła się przemarszem ulicami Olecka do amfiteatru nad jeziorem, gdzie wszystkich uczestników oficjalnie powitała dyrektor SP 1 Eligia Bańkowska. Zlot otworzył burmistrz Olecka Karol Sobczak. 

Wśród gości zlotu byli m.in.: prawnuczka Henryka Sienkiewicza - Anna Dziewanowska oraz Anna Cybulska z synem Maciejem Cybulskim, dyrektorem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. 

Czytaj więcej: "JEDYNKA" NA ZLOCIE SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH