„SZPILKA” POJEDZIE NA „DZIATWĘ” 16

Grupy teatralne „Szpilka” i „Szpilka Mini” przygotowały w tym roku dwa kolejne przedstawienia pt. „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce” oraz „Przygoda Gąski”. Pierwsze przypomina, że „nie wygląd jest najważniejszy” i „dobrze widzi się tylko sercem”, a drugie ostrzega przed nieposłuszeństwem. Maluchy wspaniale bawią się na scenie i wzbudzają zachwyt wśród publiczności, natomiast starsza grupa potrafi już bardzo wiele i tworzy ambitne prezentacje, zyskując uznanie jurorów. Przedstawienia zaprezentowane zostały po raz pierwszy na 35. Międzypowiatowych Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie Wyobraźni”, które odbyły się 16-17 marca w Dobrej. Teatry zdobyły nagrody, a „Szpilka”- jako jedyny z 14 zespołów- nominację do udziału w 34. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych DZIATWA w Łodzi. Nagrody aktorskie otrzymały dziewczynki brawurowo odtwarzające role błaznów: Weronika Janiak, Zosia Bąk i Zuzanna Pełczyńska.

Teatry doceniono również na 14. Festiwalu Szkolnym PLAMA, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Turku, przyznając im dwie równorzędne nagrody.

Teatr SZPILKA -przedstawienie pt. "O Pryszczycerzu"

Teatr Szpilka Mini - przedstawienie pt. "Gąska"