WYCIECZKA METODĄ PROJEKTU d10 - do Russowa i Gołuchowa

Organizatorzy wycieczki: p. E.Kozłowska, p. I.Dominiak i p. E.Nowak stwierdziły, że wycieczka do Russowa i Gołuchowa przygotowana metodą projektu przyniosła zakładane cele. Uczniowie przed wyjazdem poszukiwali wiadomości, czynili wstępne rozpoznanie programu i trasy wycieczki. Podczas zwiedzania natomiast robili zdjęcia, notatki, przyglądali się, obserwowali, zadawali pytania przewodnikom. Po wycieczce dokonali w grupach podsumowania i prezentacji zdobytej wiedzy.

Powstały albumy, czerwona księga zwierząt, makiety, sprawozdania, mapy mentalne, artykuły do gazety „Kleks” , później prezentacja w klasach i na korytarzu szkolnym. Nauczyciele mają nadzieję, że integracja międzyprzedmiotowa przyniosła oczekiwane rezultaty w postaci ugruntowanej wiedzy na temat miejsc, postaci historycznych, wartości płynących z lasu. Ważne jest również to, że panowała wspaniała pogoda wpłynęła na relaks i odprężenie.