WYPRAWA DO ŚREDNIOWIECZA - LEKCJA HISTORIIDSCN6607

Wyprawa do średniowiecza to temat lekcji historii, która odbyła się w naszej szkole przy udziale  Witolda i Mateusza Moszczyńskich, przedstawicieli Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tur. Uczniowie mogli przenieść się w średniowiecze i poczuć atmosferę tamtych czasów. A wszystko dzięki gościom przebranych w stroje kupców, którzy z detalami opowiadali o życiu codziennym w średniowieczu. Prezentowali ubrania, opisując, w jaki sposób powstawały. Pokazywali przedmioty codziennego użytku,  wskazując na niektóre jako dawne środki płatnicze.

Duże zainteresowanie wśród  uczniów wzbudził pokaz walki wojów, w którym wzięła udział Miriam Moszczyńska, uczennica klasy 5 b,  a jednocześnie siostra Mateusza  i córka Witolda Moszczyńskiego. Na zakończenie uczniowie mogli przymierzyć stroje, obejrzeć elementy zbroi, tarcze, hełmy i oszczepy, a bardziej dociekliwi zadawali gościom wiele pytań. Lekcja była bardzo ciekawa, na pewno  na długo zapadnie  w pamięć naszych uczniów.