HALLOWEEN – SPOTKANIE Z KULTURĄ ANGLOSASKĄ20141030 102618

W dniu 30 października 2014r. o godzinie 9:45 w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbył się konkurs na najciekawsze przebranie z okazji Halloween – święta obchodzonego przez mieszkańców krajów anglojęzycznych. Podczas imprezy uczniowie klas IV-VI mieli okazję zaprezentować samodzielnie wykonane kostiumy.

Zadaniem każdego uczestnika było przedstawienie swojej postaci w języku angielskim. Każdy strój był wyjątkowy. Atmosferę podczas prezentacji uczestników podgrzewała mroczna muzyka, przygaszone w sali światło oraz płonąca dynia, która widniała na tablicy interaktywnej. Wszyscy bardzo wczuli się w odgrywane przez siebie postaci. W trakcie konkursu przyszły do nas w odwiedziny przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 8 im. Krasnala Hałabały w Turku. Następnie jury udało się na naradę, podczas gdy uczestnicy oglądali bajkę o tematyce halloweenowej pt.: „Duszek Casper”. Po naradzie jury ogłosiło wyniki. Zostały przyznane trzy główne nagrody oraz trzy wyróżnienia.  Troje dzieci przebranych najciekawiej otrzymało dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy dostali słodką nagrodę pocieszenia.