JAK "JEDYNKA" ŚWIĘTOWAŁA 11 LISTOPADA
DSC06176

Wiele jest sposobów na uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedną z form oddania czci i przywołania pamięci tych, co walczyli o wolność naszej Ojczyzny była wystawa przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Wystawa- co zauważyli wszyscy zwiedzający -  została wykonana misternie, z dbałością o najmniejszy detal.

11 listopada 2014 r. w związku z 96. Rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Dyrekcja Szkoły wraz z nauczycielami i pocztem sztandarowym uczestniczyli w uroczystej Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny w kościele NSPJ w Turku. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli do parku Żerminy Składkowskiej, by pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożyć wiązankę kwiatów.

Inną formą świętowania 11 listopada w naszej szkole było wysyłanie przez uczniów kartek do swoich bliskich i znajomych z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Kartki te zostały przygotowane przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „ Mamy Niepodległą!”

Udział w wymienionych działaniach to przejaw postawy patriotycznej uczniów „Jedynki”. W ten sposób oddajemy hołd i cześć wszystkim, którzy podarowali nam „ Wolną Polskę”.