LEKCJA WSPOMNIEŃ O 13 GRUDNIADSC06774

W ramach obchodów uczniowie na lekcji historii uczestniczyli w Lekcji Wspomnień o 13 Grudnia. Lekcja z udziałem Pani Haliny Łukaszewskiej – przyjaciela naszej szkoły - została przeprowadzona metodą warsztatową. Dzięki filmowej formie edukacyjnej uczniowie pogłębili wiedzę o  wydarzeniach stanu wojennego. Odbyli też wirtualną wycieczkę zabytkowym autobusem specjalną linią "13 grudnia" ulicami Warszawy, wysłuchując komentarza historycznego i słuchając  koncertu piosenek opozycyjnych.

Dzięki naszej koleżance Weronice Dziamara poczuliśmy atmosferę dnia, w którym w Polsce wprowadzono stan wojenny. Nasza koleżanka, wcielając się w rolę swej rówieśniczki, bohaterki Pamiętnika z okresu stanu wojennego, przeczytała fragment pt.”Niedziela bez teleranka”13 grudnia 1981roku.

Na zakończenie  wszyscy uczestnicy wspólnie z naszym kolegą Bartkiem Maletą zaśpiewaliśmy  pieśń „Mury” Jacka Kaczmarskiego.