SOWA Z KLASĄ

Uroczystość przekazania „Sowy z klasą” dla 4 d

17 kwietnia 2015 r. był wspaniałym dniem dla uczniów klasy 4 d. Na trzeciej godzinie lekcyjnej, w sali polonistycznej 4d odebrała "Sowę z klasą" z rąk 5e. Jest to nagroda dla klasy, która osiągnęła najwyższą średnią ocen. Uczestnikami tej niezwykłej chwili byli: pani dyrektor Elżbieta Pokojowa, wychowawcy obu klas – pani Ewa Pawlak i pani Bożena Mielczarek, oraz przedstawiciele rodziców – pani Monika Brzostowska i pan Paweł Grabara.

Na początku uroczystości delegacja uczniów z klasy 5 e wygłosiła krótkie przemówienie, w którym pogratulowała młodszym koleżankom i kolegom tak wspaniałych wyników w nauce. Potem miało miejsce uroczyste przekazanie statuetki, którą w naszym imieniu odebrał samorząd klasowy. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani i cieszyliśmy się z naszego sukcesu. Każdy z nas mógł dotknąć i nacieszyć się zdobytym trofeum, dzięki któremu poczuł się jak prawdziwy zwycięzca. „Sowa” zajęła honorowe miejsce na półce wśród innych nagród zdobytych przez naszą klasę. W tym czasie pani dyrektor nie szczędziła nam pochwał. Osiągnęliśmy bowiem najwyższą średnią ocen w historii szkoły - 5,22!

Na pożegnanie od uczniów klasy 5 e otrzymaliśmy słodki upominek. Następnie z rąk pani dyrektor otrzymaliśmy prezenty przygotowane przez rodziców: pamiątkowy kubek, a także długopis ze swoim imieniem i nazwiskiem. Na koniec objadaliśmy się pysznym, owocowym tortem, którym poczęstowaliśmy także uczących nas nauczycieli. Nic jednak nie trwa wiecznie, więc gdy zabrzmiał dzwonek, uczniowie najlepszej klasy w szkole udali się na kolejną lekcję.

Tytuł „Sowy z klasą” jest największym dotychczas osiągnięciem klasy 4 d. Będzie nas motywował do zdobywania wiedzy i osiągania sukcesów w nauce. Bardzo chcielibyśmy zatrzymać nagrodę do końca szóstej klasy. Czy nam się to uda? Czas pokaże. Na razie nie opuszcza nas dobry nastrój i cieszymy się ze swojego osiągnięcia.

Natalia Kałużna, Michalina Rosiak, Zuzanna Skiba – kl. 4 d