DZIEŃ ZIEMI

Dnia 22. 04. 2015r. klasy: 4d, 5e i 6c wybrały się do lasu z okazji Dnia Ziemi. Spędziliśmy tam bardzo miło czas.

Wszyscy zebraliśmy się w szkole o godzinie 8:20, a dziesięć minut później wyruszyliśmy. Pogoda nam sprzyjała. Słońce świeciło, ale nie było zbyt gorąco. Dotarliśmy do lasu i odbyliśmy spacer po nim. Zadzieraliśmy w górę głowy, aby ujrzeć korony drzew. Z zaciekawieniem słuchaliśmy pana leśnika. Dowiedzieliśmy się, że ta duże rośliny doskonale chronią przed wiatrem. Samica sarny to koza, jelenia – łania. Obserwowaliśmy ptaki, przypatrywaliśmy się sadzonkom. Teraz wiemy co jest najlepszym lekarstwem na chore gardło. Po długim marszu dotarliśmy na polanę. Tam, w specjalnie przygotowanym miejscu odbyło się ognisko. Każdy upiekł kiełbaski, niektórzy nawet chleb czy bułki. Mieliśmy też czas na porozmawianie ze sobą, gry i zabawę. Około godziny 12:00 wyruszyliśmy z powrotem do szkoły. Zaszliśmy tam o 12:25. Po takim dniu w lesie każdy czuł się lepiej.

Bardzo podobała nam się wycieczka. Cieszymy się, że możemy tak przyjemnie obchodzić Dzień Ziemi. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich wypraw.

Zuzia Szczesiak kl.5e