Spotkanie świąteczne w klasie II e15 12 14 078

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie najpiękniejszy okres w roku. To czas rodzinnych spotkań, składnia życzeń i podziękowań. Jest taki dzień, magiczny dzień radości, który zwykle pozostawia wiele pięknych wspomnień. Dla klasy II „e” takim dniem był poniedziałek – 14.12, bowiem wtedy odbyło się Rodzinne Spotkanie Świąteczne - z udziałem zaproszonych nauczycieli - które na stałe wpisało się już w kalendarz wydarzeń tej klasy. Piękna choinka, przystrojona sala, odświętne stroje, a ponadto zapach świerku i piernikowych przypraw nadał magii temu niezwykłemu spotkaniu.

Uroczysty nastrój wprowadził Witek Sobczak, który zagrał na keyboardzie kolędę „ Dzisiaj w Betlejem”, a uczniowie recytując bożonarodzeniowe wiersze, zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania. Później dzieci wraz z rodzicami robiły świerkowe choinki, które dziś ozdabiają ich świąteczne stoły. Mnóstwo radości i inwencji twórczej było też podczas lukrowania pierników oraz składania papierowych gwiazdek. Powstały prawdziwe dzieła sztuki. Bawili się świetnie i mali i duzi. Ten wspólnie spędzony wieczór, w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości, z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.