Wycieczka do Łodzilodowisko 1

G2 uczy, integruje i aktywność ruchową promuje

Pod takim hasłem dnia 4 marca odbyła się wycieczka do Łodzi zorganizowana przez Gimnazjum nr 2. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy szóstej 6d i 6 e ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz klasy gimnazjalne. Zgromadziliśmy się o ósmej godzinie. Celem wyjazdu była integracja uczniów, poznanie tajemnic fizyki i chemii podczas warsztatów, a także propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.   Pierwszym punktem programu było lodowisko „Retkinia”. Niezależnie od tego, czy ktoś umiał jeździć na łyżwach, czy dopiero stawiał pierwsze kroki na lodzie, wszyscy wspaniale się bawili. Później pojechaliśmy do Manufaktury. Najpierw udaliśmy się do Centrum Gier Laserowych. Zajęcia odbyły się w grupach. Byliśmy ubrani w specjalne kamizelki, wyposażone w sensory, które reagowały na wiązkę laserową, poruszaliśmy się po labiryncie pełnym niespodzianek. Braliśmy też udział w warsztatach fizyczno-chemicznych w Eksperymentarium. Przeprowadzaliśmy doświadczenia, które  rozbudziły naszą wyobraźnię. Korzystając z produktów, które dostępne są w każdej kuchni dowiedzieliśmy się, jak zrobić ,,Zegar jodowy”, ,,Chemiczne jojo”, ,,Samonadmuchujący się balon” , ,,Węże Faraona” czy ,,Znikający styropian”.

Pozostały czas upłynął nam na wspólnych zakupach. Wycieczka była bardzo udana, uczniowie pod opieką p. B. Mielczarek i nauczycieli Gimnazjum nr 2 spędzili dzień w miłej atmosferze. Mimo zmęczenia wszyscy w doskonałym, rozśpiewanym nastroju wrócili do Turku.

Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom z Gimnazjum nr 2 za zorganizowanie  wycieczki.

Julia Tomaszak kl.6e