Warsztaty z dietetykiem DSC05790

22 marca w sali 407 odbyło się spotkanie z dietetykiem, panią Justyną Wodzińską. Wzięli w nim udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Spotkanie to odbyło sie medodą warsztatową. Najpierw pani dietetyk wspólnie z uczniami omówiła zasady odżywiania zgodne z nową Piramidą Zdrowego Odżywiania i Aktywności Fizycznej. Później wszyscy uczestnicy spotkania przekonali się, ile cukru mieści się w różnych napojach typu coca cola, napój owocowy, woda smakowa itp. Następnym etapem było eliminowanie ze stołu produktów kalorycznych, a zastępowanie zdrowymi. Pani dietetyk swierdził, że coś słodkiego człowiek również musi zjadać aby odżywić mózg, więc zaproponowała przygotowanie słodkiego deseru. Deser okazał się wyśmienity. Warto zapamiętać składniki: jogurt naturalny, banan, płatki kukurydziane, miód, orzechy włoskie.

Następnym punktem spotkania było wspólne wysianie nasion na hodowlę kiełków rzodkiewki, rzeżuchy. Pani dietetyk przekonała, że to prosty sposób na wzbogacenie organizmu w witaminy, a więc warto dodawać do posiłków.

Na koniec uczniowie przygotowali kanapki wg własnego pomysłu i omówli dobór użytych składników. Pani dietetyk wszystkich przekonała, że na stałe warto wprowadzić i stosować zasady eliminowania niezdrowych produktów na rzecz zdrowych, odżywczych i równie smacznych. Spotkanie było bardzo wartościowe, podczas, którego wiedza łączyła sie z praktyką. Inicjatorką spotkania była pani Emilia Kozłowska.