SPOTKANIE Z WOJAMI GRODU POLSKIEGO

30 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z grupą rekonstrukcyjną ze20161012 131318 Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tur. Jeden z wojów zabrał uczniów na wycieczkę do piastowskiego grodu z czasów pierwszych Piastów. Uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści o życiu codziennym w czasach Mieszka I i mogli poczuć atmosferę tamtych czasów. Poznali też uzbrojenie wojów, mogli przymierzyć stroje, obejrzeć elementy zbroi, tarcze, hełmy i oszczepy. Najbardziej dociekliwi zadawali gościom wiele pytań. Młodzi historycy mieli możliwość wcielenia się w rolę wojów i sprawdzenia swojej wytrzymałości we władaniu bronią średniowieczną. To wyjątkowe spotkanie z historią na pewno długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.