ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

W roku 2016 Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypadał na 17 listopadaJesteśmy Szkołą
P1420246Promującą Zdrowie, a więc w  ramach programów profilaktyki antynikotynowej  odbył się happening, któremu towarzyszyły  plakaty i  ulotki dla Rodziców. Akcja szkolna miała na celu uświadomienie dzieciom, co papierosy robią z organizmem człowieka.  Palenie papierosów jest bowiem przyczyną wielu groźnych chorób, głównie przewlekłej choroby płuc i raka płuc.

Uczniowie poznali składniki dymu tytoniowego i wpływ poszczególnych związków w nim zawartych na organizm. Zaprezentowano także negatywne skutki palenia tytoniu oraz omówiono choroby mające istotny związek z paleniem tytoniu.

Happening pod hasłem" Palenie szkodzi zdrowiu" zorganizowany został przez uczniów:  kl. 1c (A. Perlińska) , kl. IId (p. H. Baran), kl.IIIe  (G. Sujewicz)