LEKCJA PIERWSZEJ POMOCYDSCN3543

28 marca 2017 roku klasy 4a, 4b, 4c, 4d brały udział w zajęciach przyrodniczych z pierwszej pomocy. Nasze zaproszenie przyjął pan Łukasz Maciejewski – ratownik medyczny, pielęgniarz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Pan Łukasz szkolił nas jak postępować w sytuacjach wypadków, które zdarzają się w domu jak i poza domem.

Dowiedzieliśmy się: jak postępować w sytuacji oparzenia, omdlenia, złamania czy zwichnięcia?, jak wygląda pozycja bezpieczna?, jak reanimować osobę nieprzytomną z brakiem oddechu?. Była to lekcja nie tylko teoretyczna, choć mieliśmy wiele pytań, ale również praktyczna. Wiemy już jak zachować się podczas wypadku oraz jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

K.B.