ŚWIĘTO MATEMATYKI

W dniach 15 - 16 marca 2017 roku, Szkoła Podstawowa  nr 1 w Turku obchodziła ,,Święto20170322 125718 Matematyki’’. W tych dniach to ,, Królowa Nauk’’ rządziła w szkole. 15 marca 2017r. odbywały się międzyklasowe rozgrywki w rozwiązywaniu zadań oraz zagadek matematycznych i ostatecznie zdobycie przez wygraną klasę tytułu „Klasa z Sową Matematyczną”. W tym roku tytuł ten otrzymała klasa 6c. Tego samego dnia, 15 marca 2016r., chętni uczniowie z klas IV - VI, rywalizowali w teście matematycznym o koronę „Króla Matematyki”. Zeszłoroczny tytuł obroniła uczennica klasy 6d - Natalia Kałużna. W dniu 16 marca 2017r.  od rana uczniowie klas  II – VI brały udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur”,który cieszy się w szkole dużą popularnością, o czym świadczyć może duża ilość dzieci biorących w nim udział, ponieważ aż 141. Głównym  założeniem projektu była promocja matematyki, ukazanie, że matematyka  może być  barwna i wesoła, a rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań tym przedmiotem wśród uczniów, może  wdrażać dzieci do pracy zespołowej i współzawodnictwa.

Umożliwia też uczniom wykazanie swoich mocnych stron poprzez udział w konkursach. Zastosowanie matematyki w innych dziedzinach nauki jest przykładem jej wszechstronności w codziennym życiu. Pani dyrektor Elżbieta Pokojowa w obecności klas czwartych, piątych i szóstych w dniu 22 marca 2017r. wręczyła uczennicy Natalii Kałużnej tytuł „Króla Matematyki  Sp nr 1 w Turku” oraz zwycięską statuetkę „Mądrej Sowy” i nadała klasie 6c tytuł „Klasa z Sową Matematyczną”.