„ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA” 2017 dla klas 4-6P1100937

10 kwietnia 2017 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia jest depresja. Depresja to choroba charakteryzująca się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiają chorej osobie przyjemność.

Stan ten utrzymuje się co najmniej przez okres dwóch tygodni. Ale depresji można zapobiegać i można ją leczyć. Dlatego nasza szkoła również włączyła się w uświadomienie oraz lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i jak jej zapobiegać. Tego dnia obejrzeliśmy prezentację na temat depresji, przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Klasa 4c pod kierunkiem pani Ewy Kuleszy aktywnie poprowadziła ćwiczenia rekreacyjno – aerobowe, a Paula Biskup przygotowana przez p. Izę Ochotę wykonała piosenkę pt.”Gwiazdą być”. Klasa 6d oraz 4a i 4b również wprowadziły nas w aktywną formę.

Oprócz ćwiczeń odbyły się konkursy: „Szkolny Konkurs Wiedzowy o Zdrowiu” dla klasy 4 oraz Konkurs na „Rzeźbę z owoców i warzyw” dla klas 5. Nagrody wręczyła pani wicedyrektor Krystyna Morek. W konkursie wiedzowym nagrodę otrzymał Kamil Gawroński z klasy 4c, a wyróżniono: Sonię Szudzik kl.4d, Marysię Hatlińską kl.4b, Gabrielę Szymczak kl.4c, Natalię Jurkiewicz kl.4c. W konkursie na „Rzeźbę z owoców i warzyw” nagrodę główną otrzymała klasa 5a.

Klasy 1-3 na lekcjach czytały i omawiały wybrane wiersze o zdrowiu, wykonując później plakat związany z tematyką wiersza. Wszystkie plakaty zawisły na korytarzach szkolnych. Z okazji przypadającego 10 kwietnia Dnia Służby Zdrowia dzieci młodsze wykonały laurki i złożyły życzenia pani pielęgniarce.

Przygotowaniem „Światowego Dnia Zdrowia” dla klas 4-6 zajęły się wicedyrektor p. Krystyna Morek, p. Katarzyna Błajet oraz p. Ewa Kulesza, dla klas 1-3 p. Róża Kurzawa.

K.B.