ŚWIĘTO FLAGI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 101

Atmosferę Święta Flagi RP uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku poczuli poprzez udział w szkolnym happeningu „Jedynka biało-czerwona”, który odbył się 28 kwietnia w sali sportowej. Warto zaznaczyć, że happeningi z okazji Święta Flagi oraganizowane są co roku, zmienia się tylko forma wyrazu. W tym roku elementem przewodnim były chorągiewki biało-czerwone wcześniej wykonane na lekcji muzyki przez wszystkich uczniów. Piosenka „Gołębi song” Seweryna Krajewskiego w wykonaniu uczennic z klasy 6d poruszyła serca uczestników happeningu.

Odświętny strój, chorągiewki w rękach uczniów i wspólny śpiew wzbudziły we wszystkich uczestnikach happeningu odczucia patriotyczne. W celu utrzymania świątecznej atmosfery uczniowie zabrali chorągiewki do swoich domów.