DZIEŃ DOBRY, SZTUKO!20170316 143216

Teatr "Szpilka" w finale XII Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski. W Suchym Lesie odbył się finał XII Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski DZIEŃ DOBRY SZTUKO. Teatr \"Szpilka\" po raz kolejny reprezentował rejon koniński, ale przede wszystkim Turek i Szkołę Podstawową nr 1, w tym niezwykłym spotkaniu artystycznym. Uczniowie zaprezentowali spektakl w technice cieni pt. \"Jak to z serem w Turku było\", który entuzjastycznie przyjęty został przez widownię i jurorów.

Zespół otrzymał nagrodę, pamiątkowy dyplom i wiele upominków. Przed występami młodzi aktorzy uczestniczyli w warsztatach plastycznych, a podczas przeglądu mogli wymienić się doświadczeniami z innymi grupami teatralnymi z Wielkopolski. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Warto dodać, że zespół został także laureatem  39. Konfrontacji Teatrów Dziecięcych \"Przestrzenie Wyobraźni\" w Kłodawie..

W przedstawieniu ‘Jak to z serem w Turku było” wystąpili: Julia Pięta, Oliwia Michowska, Anna Biniek, Natalia Oblizajek, Adrian Korzepa, Michał Janik, Antoni Dzieran, Kacper Michalak z klasy 6 a i Bartosz Maniakowski, Sonia Szudzik, Roksana Kaźmierczak, Aleksandra Ślusarek, Mateusz Wołowiec z klasy 4 d

Wielkie gratulacje dla uczniów!