SZKOŁA NA ZIELONEJ WYSPIE1aa

W dn. 22-26.05. 2017 r. klasy 5 a, 5b i 5 c pod opieką wychowawców spędziły czas na zielonej szkole nad morzem w miejscowości Wisełka  nad morzem. Program zielonej szkoły skierowany był na poznanie uroków Wolińskiego Parku Narodowego, morza, plaży, poznanie właściwości leczniczych klimatu nadmorskiego,  poznanie legend regionalnych, umiejętność zachowania się w lesie, nad morzem, przestrzeganie zasad BHP. W celu realizacji zamierzonych celów każdy dzień był bardzo atrakcyjnie zaplanowany.  W programie znalazły się miedzy innymi:  szukanie skarbu  ukrytego  przez piratów, zwiedzanie skarbca piratów,  pokonywanie zadań ruchowych. Wybraliśmy się do Międzyzdrojów.

Bardzo ciekawa okazała się wizyta w Muzeum Przyrodniczym. Każdy otrzymał zestaw multimedialny, który ułatwiał oglądanie wystaw ukazujących faunę i florę nadmorskich obszarów. Środa to wyprawa do Świnoujścia promem miejskim „Bielik”,później spacer i obserwacja statków wzdłuż Wałów Chrobrego. Bardzo interesująca była ścieżka nad Jezioro Zatorek. Świetnie bawiliśmy się nad morzem. Tworzyliśmy budowle z piasku, graliśmy w piłkę, układaliśmy mozaiki z kamieni wyrzuconych przez morze,  turlaliśmy się w pisku.  Bardzo chętnie spędzaliśmy czas w naszym ośrodku. Były tam zabawy ruchowe, dyskoteki, różne zajęcia edukacyjne, malowanie pod okiem malarki pani Doroty Motyki. Świetnie spędziliśmy czas przy ognisku. Były pieczone kiełbaski, chleb i oczywiście pyszne surówki, potem zabawy ruchowe z piłką, skakanką i inne.  Jednym z ciekawych zajęć był trening karate jitsu oraz tai chi prowadzony przez pana dyrektora ośrodka w Wisełce. Przekonaliśmy się,  że technika karate wymaga samodyscypliny koncentracji uwagi oraz precyzji ruchów. Uczniowie, którzy trenują na co dzień karate mogli zaprezentować swoje umiejętności.  Czas szybko mijał i przyszedł moment podsumowania pobytu w Wisełce. Były dyplomy i nagrody za różne konkursy, zadania, zachowanie. Wychowawcy z ośrodka dużą wagę przywiązywali do konkursów czystości i porządku w pokojach. 3 pokoje zostały wyróżnione. Było nam bardzo miło, ponieważ na pożegnanie przybył wicestarosta Wisełki. Podziękował za przybycie i zwiedzanie Wisełki i okolic oraz zaprosił do następnych przyjazdów.  My również serdecznie podziękowaliśmy za pobyt i opiekę wychowawców. Podziękowaliśmy za atrakcyjny program, życzliwa atmosferę oraz  posiłki, które były po prostu pyszne i bardzo różnorodne. Wyjechaliśmy zdrowi, przepełnieni wrażeniami, wyposażeni w wiedzę, zrelaksowani,  opaleni, jednym słowem bardzo zadowoleni.  Wszystko zapisaliśmy w „Zielonym pamiętniku”,który tworzyliśmy podczas pobytu w Wisełce. Dziękujemy  wychowawcom za wspaniałą zieloną szkołę. Klas 5a – wych. Pani Emilia Kozłowska, kl.5b- pani  Irena Dominiak, kl. 5c – pani Katarzyna Błajet.