BEZPIECZEŃSTWO PIERWSZOKLASISTÓW

P1440623

We wrześniu na terenie naszej szkoły odbyły się dla uczniów klas pierwszych akcje i zajęcia o charakterze profilaktycznym w celu uświadomienia dzieciom zasad bezpiecznego zachowania się. W dniu 12 września 2017r. na dziedzińcu szkoły Policja w Turku oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie przeprowadzili akcję pod nazwą „Akademia Bezpieczeństwa Drogowego Pierwszaka”. Panowie Paweł Durkiewicz i Jakub Grabowski zaprezentowali pierwszakom symulator zderzeń. Dzieci na symulatorze przekonały się jak ciało człowieka zachowuje się podczas gwałtownego hamowania lub zderzenia się z pojazdem. Dzięki temu doświadczeniu uczniowie uświadomili sobie dlaczego należy zapinać pasy wsiadając do pojazdu.

Ponadto policjanci st.asp. Bartłomiej Białas, mł.asp. Marzena Kwaśny i mł.asp. Robert Rojak przeprowadzili wśród pierwszaków quiz na temat wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci po odgadnięciu pytań otrzymywały nagrody w postaci elementów odblaskowych.

Natomiast w dniu 19 września 2017r. asp. Dorota Grzelka przeprowadziła wśród uczniów klas pierwszych pogadankę na temat „Bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza szkołą”. Pierwszaki obejrzały również film , który ukazywał prawidłowe i nieprawidłowe zachowania dzieci. Po tych zajęciach pierwszoklasiści są bardziej świadomi i wiedzą jak się zachować w rozmaitych sytuacjach. Koordynatorem zajęć był pedagog szkolny Bogumiła Frątczak.