WYRÓŻNIENIA W KONKURSACHpoznan 5

„Wielkopolska Szkoła Roku”

i „Wielkopolski Nauczyciel Roku”

27. 09. 2017 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy „Wielkopolska Szkoła Roku”  i  „Wielkopolski Nauczyciel Roku”.

Z dumą informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku otrzymała wyróżnienie w kategorii „Wielkopolska Szkoła Roku”.

Natomiast w kategorii „Wielkopolski Nauczyciel Roku” wyróżnienie otrzymał  dyrektor Gimnazjum nr 2  Piotr Bińkowski, obecnie wicedyrektor SP1.

Z rąk pani Marszałek Marzeny Wodzińskiej statuetki oraz dyplomy potwierdzające osiągnięcia  odebrali:  Elżbieta Pokojowa, dyrektor szkoły i Piotr Bińkowski, wicedyrektor.

Do wszystkich laureatów trafiła piękna statuetka, przedstawiająca dłoń, owiniętą laurem, trzymającą diament - symbol ucznia, który jest w rękach nauczyciela.

Celem konkursu o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” było zaprezentowanie najlepszych wielkopolskich przedszkoli oraz szkół, kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Nauczyciele, którzy otrzymali tytuł „Wielkopolskiego Nauczyciela Roku”  zostali wyróżnieni za to, że kierują się w swej pracy entuzjazmem i pasją, wychowują do wartości,  cieszą się autorytetem oraz posiadają szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze.

Gala zorganizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Piękny program artystyczny był prawdziwą ucztą dla duszy.

Sukcesy te będą motywacją do jeszcze lepszej pracy na rzecz uczniów i szkoły.