NASI UCZNIOWIE NA WERNISAŻUwystawa 1

Pasjonaci historii ze Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi ruszyli do Muzeum Miasta Turku, gdzie  dnia 29 września 2017 roku otwarto nową ekspozycję pt.” Barwa i broń. Militaria od X do XX wieku”. Zgromadzone eksponaty  pochodzą ze zbiorów poznańskich kolekcjonerów Małgorzaty i Adama Urbaniaków. Prezentowana była m.in. broń palna i biała, wyposażenie wojskowe, mapy, fotografie oraz biżuteria.

Podczas wernisażu o swojej kolekcji, opowiadał jej właściciel – Adam Urbaniak. Wszyscy zadawali sobie  pytania skąd?  i w jaki sposób? można zdobyć takie „skarby” historyczne. Jest to bardzo trudne, ale jak widać możliwe… . Eksponaty te podsycają naszą ciekawość, by poznawać najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju.

Zbiór ekspozycji budził ogromny podziw.