ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCIniepodleglosc 1

Dnia 10 listopada 2017r. w budynku przy ulicy Parkowej 3 Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku odbyła się uroczystość upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Są chwile, kiedy słowa: Polska, wolność, niepodległość nabierają szczególnego znaczenia. Te właśnie przeżyliśmy tego dnia w szkole. Trudno opisać słowami emocje towarzyszące wszystkim w czasie tej niezwykłej inscenizacji. Scenografia, kostiumy, piękne pieśni patriotyczne wywoływały łzy wzruszenia, zadumę i refleksję nad dobrodziejstwem, jakim jest wolność. Młodzież po raz kolejny pokazała swoje niezwykłe zdolności. Jesteśmy z niej bardzo dumni.

Ale na tym nie koniec „żywej lekcji historii”. W czasie dużej przerwy uczniowie i nauczyciele wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Na korytarzu szkolnym rozbrzmiewały dźwięki „Roty”, „Wojenko, wojenko”, „Maszerują, maszerują”, „Przybyli ułani pod okienko”.

Dziękujemy organizatorom za te piękne chwile.