ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCHP1130524

3 listopada tego roku był bardzo ważnym dniem w naszej szkole. Dzień ten był świętem dla najmłodszych uczniów oraz ich rodzin. Wyczekiwano na tę chwilę z niecierpliwością.

O godzinie 9.00 wszystkie miejsca na widowni były zajęte i rozpoczęła się wielka uroczystość. Dzieci z klas pierwszych  złożyły przyrzeczenie w obecności pani dyrektor Elżbiety Pokojowej, wychowawców, rodziców i sztandaru szkoły. Przyrzekały być bardzo dobrym uczniem, Polakiem i człowiekiem. Ślubowanie swoje potwierdziły pieczątką paluszka w Kronice Szkolnej, a pani dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia klasy pierwszej.

Oprócz części oficjalnej i poważnej była też część rozrywkowa. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Uczniowie z klasy drugiej serdecznie powitały młodszych kolegów w szkole. Pod koniec uroczystości dla wszystkich zgromadzonych zaśpiewała uczennica piątej klasy Paula Biskup. Wszyscy mogli podziwiać jej talent rozwijany w naszej szkole i nagradzany wielokrotnie na różnych krajowych i międzynarodowych festiwalach.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem każdemu pierwszakowi Aktu Ślubowania oraz wykonaniem wspólnych fotografii.