"W PUSTYNI I W PUSZCZY" PASZPORTEM DO AFRYKI?20171113 112704

Tak uczniowie klasy 5c i 5d podsumowali pracę nad lekturą, której autorem jest patron naszej szkoły - Henryk Sienkiewicz. Dzieci pracowały metodą projektu. Wykorzystując słowniki, encyklopedie i internet, wykonały foldery reklamujące Afrykę. Pomocą dla nich był tekst lektury, a główni bohaterowie przewodnikami po pustyni i dżungli. Grupy przedstawiły ciekawostki dotyczące podróży Sienkiewicza do Afryki, wypisały najistotniejsze wydarzenia, gromadziły cytaty, prezentowały zdjęcia, ilustracje na temat afrykańskiej przyrody i zaprezentowały zgromadzony materiał na lekcji.

Odbył się także konkurs pięknego recytowania fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza. Prezentację można było wzbogacić o rekwizyt, kostium czy charakteryzację. Uczniowie wykazali się imponującą pomysłowością i zaangażowaniem. Najlepszymi prezentacjami zachwycili: Lena Fryga, Paula Biskup, Natalia Jurkiewicz, Barbara Maleta i Wiktoria Pisula z kl. 5c oraz Kajetan Gargula i Amelia Pściuk z kl. 5d.