9PROGRAM „TRZYMAJ FORMĘ” 2017/2018 W SP1

Program Trzymaj Formę to inicjatywa promująca zdrowy styl życia tzn. zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program "Trzymaj Formę!" jest oparty na  najnowszych badaniach nad zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną. Przy tworzeniu programu powołano grupę ekspertów z dziedziny odżywiania i aktywności fizycznej. Eksperci z Instytutu Matki i Dziecka oraz Instytutu Żywności i Żywienia opracowali założenia do pilotażowego programu "Trzymaj Formę!"  Nasza szkoła od lat bierze udział w programie realizując wiele akcji i aktywnych działań.

W tym roku szkolnym współpracując wszyscy razem zrealizowaliśmy wiele akcji i projektów, którymi możemy się pochwalić, oto kilka z nich:

-    Akcja „Pij Mleko, Będziesz Zdrowy”,

-  „Warzywa i owoce w szkole”,

-  „Aktywna Klasa”,

-  „Najbardziej Usportowiona Klasa Roku”,

-  „Światowy Dzień Zdrowia”,

- „ Sprzątanie Świata”,

-  „Ferie na sportowo”,

-  „GIODO” – świadomość i bezpieczeństwo w Internecie,

-  „Dzień Bezpiecznego Internetu”,

-  konkursy wiedzowe  o zdrowiu i sporcie, turnieje, zawody, rajdy rowerowe i piesze do lasu,

-  aktywne „Zielone Szkoły” i wycieczki (basen, lodowisko, park trampolin),

-  kółko taneczne oraz SKS-y, dyskoteki szkolne,

-  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,

-  zajęcia na basenie,

- zdrowe śniadanie, kolorowe kanapki i sałatki,

- zajęcia przyrodnicze na temat zdrowego odżywiania, znajomości czytania etykiet na produktach, układania zdrowych jadłospisów,

- Tłusty Czwartek na sportowo „zbijamy kalorie z pączka”,

- Pierwszy Dzień Wiosny „Zdrowo i Kolorowo”,

- „Dzień Ziemi” – drzewo życzeń,

-  szkolenia z pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym p. Łukaszem Maciejewskim,

- bicie rekordu w RKO ,

- udział w VII Konferencji Szkół Promujących Zdrowie,

- spotkania i pogadanki z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Turku oraz współpraca z Powiatową Państwową Strażą Pożarną w Turku i Fundacją Złota Godzina.

Koordynator programu

w klasach 4-6