DSC 0662.JPGI MIEJSCE DLA TEATRU "SZPILKA" z SP1

18 maja w Kościańskim Ośrodku Kultury po raz drugi odbył się Ogólnopolski Integracyjny Przegląd Teatralny.  Teatr "Szpilka" ze Szkoły Podstawowej nr 1 zdobył I miejsce.

Organizatorami tegorocznego Przeglądu byli: Zespół Szkół im. M. Konopnickiej, Kościański Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Patrzmy Sercem. Projekt objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Ten niezwykły przegląd umożliwia nie tylko prezentację dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych, ale także integrację zespołów oraz ukazanie osób z niepełnosprawnością jako twórców kultury.

Teatr "Szpilka" zaprezentował spektakl pt. "Księżniczka na ziarnku grochu".  To opowieść wszystkim doskonale znana, jednak scenariusz wzbogacony został o przemyślenia i pomysły dzieci, dlatego zaskakuje i śmieszy.

W przedstawieniu występują:
Bartosz Dziamara, Aleksandra Gawrońska, Adam Kolenda, Stanisław Rygiel, Amelia Sobczyk, Amelia Ulańska, Nadia Sidorowicz, Gabriel Urbaniak i Maja Walas z klasy 4 d, Bartosz Maniakowski i Mateusz Wołowiec z klasy 5 d oraz Nadia Przygońska z klasy 6 d.

Gratulujemy uczniom wspaniałej gry aktorskiej i życzymy kolejnych sukcesów!