WIZYTA W BISKUPINIE biskupin 12

19 września tego roku, dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Turku (4b i 4c) odbyły podróż w czasie i przestrzeni, bowiem udały się do Biskupina na festyn archeologiczny.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać liczne technologie: wytwarzanie smoły z kory drzewnej, obróbkę poroża, produkcję narzędzi i wielu przedmiotów.

Radości było wiele, gdy uczniowie samodzielnie splatali powrozy, lepili miski, szlifowali bursztyny, jedli świeżo upieczone podpłomyki, „spali” w rodzinnym słowiańskim łożu, a nawet tańczyli w takt dawnej muzyki.

Kolejnym punktem wycieczki był przejazd kolejką z Wenecji do Gąsawy. Podczas niej uczestnicy podziwiali przepiękne widoki okolic Biskupina.

Uczniowie zmęczeni, ale wyposażeni w broń (drewniane włócznie i toporki, łuki, krzemienne nożyki), ozdoby (wisiorki, zdobione kamienie, bransoletki) oraz liczne pamiątki powrócili późnym wieczorem do Turku, z przekonaniem, że tę podróż trzeba powtórzyć.