TURNIEJ RODZINNY- RODZICE NA START!1

Poczucie zadowolenia z życia czy też stopień osobistego szczęścia, jak również optymistyczna postawa pozostają w związku z aktywnością fizyczną. I nie musi to być zaraz sport wyczynowy na stadionie. Może to być po prostu TURNIEJ RODZINNY, który miał miejsce w naszej szkole 07 marca br.W godzinach popołudniowych na hali sportowej zebrali się uczniowie kl. 2a wraz z rodzicami i wychowawcą.Konkurencje były przygotowane tak, by w zmaganiach brał udział rodzic i dziecko.Rozgrywki sportowe wymagały nie tylko sprawności, szybkości i zręczności, ale przede wszystkim współdziałania. Mimo zabawowego podejścia do imprezy, to pozytywne emocje związane z rywalizacją były widoczne u wszystkich uczestników, zarówno dużych i małych. Zawody przebiegały w atmosferze śmiechu i zabawy.

Na zakończenie turnieju rodzicom zostały wręczone medale. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami. W izbie lekcyjnej odbyła się prelekcja dla rodziców na temat zdrowego stylu życia i roli aktywności ruchowej dla zachowania sprawności na długie lata. Dzieci także zaprezentowały inscenizację pt. „Wojtuś i komputer”. Na zakończenie spotkania rodzice przystąpili do testu sprawdzającego ich wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Oczywiście test zaliczyli celująco, co zostało uhonorowane certyfikatem.Spotkanie to na pewno przyczyniło się do jeszcze lepszej integracji dzieci, ale także rodziców. Była to okazja do wspólnej zabawy i aktywności ruchowej oraz przekonania, że szkoła to miejsce, w którym oprócz nauki można znaleźć także i zabawę nie tylko dla dzieci.