WYMIANA UCZNIOWSKA Z WIZYTĄ W POZNANIUpoznan 1

28 marca w ramach wymiany ze szkołą partnerską z Wiesmoor udaliśmy się na wycieczkę do Poznania. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego, jednej z bardziej urokliwych części Poznania wraz z królującą tam Katedrą Poznańską. To tu rozpoczęła się historia Polski.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Bazylika Kolegiacka, gdzie podziwialiśmy pełne przepychu, barokowe wnętrze kościoła z bogato zdobionymi kaplicami oraz ciekawymi organami. Obowiązkowym przystankiem były koziołki na Placu Kolegiackim, gdzie można było zrobić pamiątkowe fotografie.

W samo południe, w tłumie turystów, oglądaliśmy trykające się poznańskie koziołki na wieży Ratusza. Jednak największą atrakcją okazała się wizyta w Rogalowym Muzeum, gdzie staliśmy się uczestnikami wspaniałego pokazu wypieku tradycyjnych rogali świętomarcińskich . Warsztaty w zabawny sposób przybliżyły historię i recepturę tego najbardziej rozpoznawalnego wyrobu cukierniczego Poznania. Na koniec po degustacji pysznych rogali, każdy z nas otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika.

Pełni wrażeń wracaliśmy do Turku, po drodze oglądając pamiątki zakupione w Poznaniu.