FORUM ZDROWIAFORUM ZDROWIA-1

To już ostatni etap przygody uczniów klasy 2a z ogólnopolskim projektem prozdrowotnym Zdrowo jem, więcej wiem, Fundacji BOŚ. Przewodnim zagadnieniem etapu wiosennego jest znaczenie I i II śniadania dla właściwego rozwoju dziecka w myśl hasła BEZ ŚNIADANIA NIE MA NAUCZANIA. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a także pierwszy posiłek po najdłuższym okresie odpoczynku w ciągu doby, stąd konieczne jestdostarczenie energii oraz niezbędnych składników odżywczych, aby przygotować cały organizm,a zwłaszcza mózg, do ciężkiej pracy, jaką jest nauka. Należy więc konsekwentnie stosować zasadę,że dzieci nie wychodzą rano z domu bez zjedzenia śniadania, a do szkoły zabierają przygotowane drugie śniadanie.

W ramach etapu wiosennego uczniowie klasy 2a pod kierunkiem wychowawcy Grażyny Sujewicz podjęły wiele działań prozdrowotnych, które można śledzić na blogu NAUKA i ZABAWA https://pasjeinauka.blogspot.com. Dziś prezentują ulotkę - FORUM ZDROWIA ph. Bez śniadania nie ma nauczania.

FORUM ZDROWIA 1 FORUM ZDROWIA 2