UCZNIOWIE SP1 PRZY PARKOWEJ WRÓCILI W CZASY PRL-UPRL 1

Myślicie, że cofanie się w czasie jest niemożliwe? A jednak… w naszej szkole wszystko może się wydarzyć. 3 kwietnia 2019r. na korytarzach szkolnych pojawiła się nietypowo ubrana młodzież. Dużo kolorów, plisowane spódnice, chusteczki na głowie, dzwony, koszule z dużymi kołnierzami, sukienki w groszki i w kratkę itp. Spotkać można było również oficera ZSSR. No i scenografia: przedmioty codziennego użytku, monety i banknoty, stare fotografie, magnetofony, radia, rowery i zabawki. Wszystko świadczyło o tym, że przenieśliśmy się w czasy PRL-u.

Ale to nie koniec niespodzianek. Pod szkołę podjechały zabytkowe już pojazdy: syrenka, mały fiat z przyczepą campingową oraz motocykl „Żak”. A wszystko za sprawą pana Jarosława Barcisia, ojca naszej uczennicy i jednocześnie członka Automobil Klubu z Turku oraz jego kolegów pana Tomasza Adamczaka i pana Macieja Modrzejewskiego.

Gościliśmy także pana Bartosza Stachowiaka, dyrektora muzeum, dzięki któremu nasza ekspozycja wzbogaciła się o eksponaty z tamtej epoki.

Młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę ogólną w konkursie historycznym z okresu PRL. Natomiast w stołówce szkolnej uczniowie zamiast tradycyjnych karteczek obiadowych otrzymali „kartki żywnościowe na mięso”. Atmosferę tamtych lat podgrzewały piękne utwory Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Maryli Rodowicz, ABBY, Bee Gees.

Dziękujemy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, że zechcieli wziąć udział w „żywej” lekcji historii. Ten cudowny „wspomnień czar” zorganizowały panie Iwona Rosiak i Renata Sochacka.