MIEJSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJDEN2019 2

14 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości przyświecały słowa pisarki Deanny Beisser „Nauczyciel… to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom”.

Po wystąpieniach dyrektor szkoły Elżbiety Pokojowej, wiceburmistrza Jerzego Kurzawy oraz zaproszonych gości, wystąpili uczniowie klasy 3 d. Dzień Edukacji Narodowej jest wspaniałą okazją do życzeń, podziękowań
i uhonorowania trudu tych, którzy na to zasłużyli swoim zaangażowaniem, operatywnością, twórczą i rzetelną pracą, prowadzącą do osiągnięć i sukcesów. W podziękowaniu za codzienną pracę, piętnaścioro nauczycieli turkowskich szkół i przedszkoli otrzymało nagrody Burmistrza Miasta za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze.

Wśród wyróżnionych znaleźli się następujący nauczyciele:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku: Tomasz Gargula, Agnieszka Koszykowska, Emil Piekarczyk, Aleksandra Szafarz

Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku: Katarzyna Janas, Emilia Szymaniak

Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku: Katarzyna Dobrowolska, Beata Grzelka, Ewa Książka, Beata Stasiak.

Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Turku: Elżbieta Pasturek

Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Turku: Zdzisława Ressel

Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Turku: Marzena Rzadkiewa

Przedszkole Samorządowe Nr 6 w Turku: Jolanta Mikołajewska

Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Turku: Agnieszka Wieczorek

Wyjątkową atmosferę tego dnia podkreśliły występy artystyczne przygotowanie przez uczniów. Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu Pauli Biskup, Amelii Sobczyk, Natalii Jurkiewicz, Barbary Malety i Leny Frygi. Zaprezentowano również film poklatkowy (film wykonali uczniowie klas ósmych podczas warsztatów w ramach 65. Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Niezależnych OKFA 2019) oraz występ „teatru cieni” w wykonaniu Teatru „Szpilka”.

Uroczystość prowadzili uczniowie: Nadia Przygońska, kl. 8d i Kamil Gawroński, kl. 7c.