SPOTKANIE Z MARYNARZEMmarynarz 1

W czwartek 24 października 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku mieli zaszczyt gościć pana Artura Blimela - Starszego Marynarza II Dywizjonu Okrętów Transportowo - Minowych w Świnoujściu. Dla pana Artura był to powrót do przeszłości, bowiem jest on absolwentem naszej szkoły, którą bardzo miło wspomina.

Marynarz przybył do nas, aby opowiedzieć uczniom o swojej pasji oraz specyfice wykonywanego zawodu. Na okręcie pełni funkcję elektryka okrętowego. Słuchając naszego gościa dowiedzieliśmy się jak wygląda praca i życie na okręcie, jak przebiegają podróże i jakie  zagrożenia czyhają na morzu. Pan Artur szczególnie podkreślił, że jego praca tak naprawdę jest służbą.

Ciekawym zagadnieniem w szczególności dla chłopców okazały się miny, bowiem marynarz pływa na okręcie transportowo - minowym.  Uczniowie z uwagą słuchali ciekawostek i z zainteresowaniem patrzyli na wyświetlane zdjęcia. I wreszcie przyszedł czas na pytania, których nie było końca. Pan marynarz udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Uśmiechy na twarzach gościły podczas całego spotkania. Była to kolejna lekcja życia dla naszych uczniów, którzy już niedługo staną przed trudnym wyborem swojej ścieżki edukacyjno - zawodowej a wizyta gościa na pewno poszerzyła wiedzę i horyzonty uczniów.

Dziękujemy panu Arturowi za wspaniałe spotkanie.