LIWIA OLEJNIK - LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO1

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych . Udział w nich wymaga od ucznia – jaki i przygotowującego go nauczyciela – zaangażowania i wielu godzin pracy.

Miło nam poinformować, że Liwia Olejnik, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Sukces jest tym większy , że uczennica "Jedynki" uzyskała najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników finału, 48 na 50 możliwych do zdobycia punktów. Niewątpliwie świadczy to o doskonałym przygotowaniu Liwii. Laureatka wykazała się ogromna wiedzą polonistyczną, przeczytała wiele lektur, świetnie zna gramatykę, ortografię, pisze oryginalne i bezbłędne wypracowania, a także posiada ogólną wiedzę o kulturze.

Warto dodać, że laureat konkursu jest zwolniony z egzaminu z języka polskiego w klasie ósmej.
Systematyczna praca, ogromne zaangażowanie i talent zostały nagrodzone. Brawo!
Liwia pracowała pod kierunkiem polonistki – Ewy Pawlak.

Gratulujemy Liwii i życzymy wielu dalszych sukcesów!