DSCN3588„ INTERNETOWY TEATR” W JEDYNCE

W piątek 19 kwietnia o godz.11.00 uczniowie kl. IV –VI w Szkole Podstawowej nr 1 obejrzeli na żywo, za pośrednictwem Internetu, przedstawienie baletowe „ Dziadek do orzechów” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. Dzięki projektowi Internetowemu „Teatr TVP dla szkół” uczniowie mieli okazję „przenieść” się na widownię teatru i obejrzeć spektakl. Spotkanie z teatrem „ na żywo” okazało się ciekawą, atrakcyjną formą edukacji, a także pozwoliło na kształtowanie i rozwijanie nawyków życia kulturalnego wśród uczniów. A oto wypowiedzi dzieci:

- W spektaklu w genialny sposób wykorzystano lalkę (Oliwia W.)

- Na mnie ogromne wrażenie zrobiły stroje i kreacje aktorskie, zwłaszcza brawurowo zatańczyły myszy (Julka R.)

- Podziwiałam taniec aktorów baletowych i ich umiejętności akrobatyczne (Weronika J.)