WYBORY SUPERMISTRZA CZYTANIADSC01525

Nasza szkoła po raz 15. wzięła udział w konkursie czytelniczym „Wybieramy mistrza pięknego czytania”, organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku. Zadaniem uczestników konkursu jest piękne przeczytanie dwóch tekstów: prozatorskiego i poetyckiego. W tym roku dzieci musiały przygotować teksty Kornela pochodzące z książek Kornela Makuszyńskiego.

Pierwszy, szkolny etap konkursu, który odbył się 11 kwietnia przeprowadziła biblioteka szkolna. W komisji zasiadły nauczycielki naszej szkoły, panie: Ewa Pawlak, Maria Dizner, Aleksandra Antczak i Elżbieta Nowak.

W szkolnym etapie konkursu komisja przyznała wyróżnienia następującym uczniom: Aleksandrze Knapkiewicz, Natalii Borowczyk, Róży Strzelińskiej, Aleksandrze Zawilskiej, Gabrieli Pękacz, Gabrieli Grendzie i Robertowi Ulańskiemu. Natomiast pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Majda z kl. IV b, która tym samym zakwalifikowała się do finału konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek, a zwyciężczyni nagrodę w postaci Kalendarza biblioteki, ufundowaną przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Koninie.

Powiatowy finał konkursu odbył się 16 kwietnia w MiPBP w Turku. Nasza reprezentantka zajęła w nim I miejsce i uzyskała tytuł Supermistrza pięknego czytania”. Jej opiekunką była p. Emilia Kozłowska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie wyróżnionym, a przede wszystkim zwyciężczyni Agnieszce Majdzie.

Elżbieta Nowak