HAPPENING Z OKAZJI – ŚWIĘTA FLAGI DSC01616

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 1 cała społeczność szkolna brała udział w tworzeniu „Żywej” Flagi. Można powiedzieć, że działanie to na stałe zostało wpisane do kalendarza uroczystości szkolnych. W tym dniu na korytarzach dominowały kolory biel i czerwień, wszystko po to, aby na długiej przerwie utworzyć żywą flagę. Wszyscy uczniowie byli niezwykle zaangażowani, dając mocny wyraz swojego przywiązania do narodowych symboli. A jednocześnie w ten sposób wyrazili postawę nowocześnie pojmowanego patriotyzmu . Taka forma wyrażania polskości, świętowania na pewno na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.