ROZPOCZĘCIE  ROKU  SZKOLNEGO  2012/2013P1140300

Minął czas wakacji, dni wielu wrażeń i wypoczynku. Przed nami kolejny     rok  szkolny  2012/2013 r.  Dnia  3 września o  godzinie  9.00 nowy rok szkolny  powitali  uczniowie  klas IV – VI.   Po ciepłym przywitaniu  przez  p. Dyrektor Elżbietę Pokojową odczytano list od Rzecznika Praw Dziecka  Marka Michalaka.

Wśród najlepszych życzeń skierowanych do uczniów usłyszeliśmy piękne słowa Janusza Korczaka, wielkiego przyjaciela dzieci:

Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział,

ale żeby dobrze wiedział,

nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,

nie żeby go wszystko trochę obchodziło,

a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało

Życzenia do Uczniów, Nauczycieli i Rodziców skierował również Burmistrz Miasta Turku Zdzisław Czapla, który w swoim liście na koniec powiedział:

„Życzę wszystkim udanego roku szkolnego, realizacji nowych planów, nadziei i marzeń, odwagi w pokonywaniu trudności oraz wiary we własne możliwości.”

Uczniowie przepełnieni optymizmem na rozpoczynający się rok szkolny spotkali się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych.

O godz. 10.00 salę gimnastyczną wypełnili klas młodszych. Szczególnie gorąco powitaliśmy pierwszoklasistów i ich rodziców. Był to dla nich szczególny dzień, rozpoczął się przecież nowy etap w życiu każdego z nich. Pani Dyrektor zapewniła, że nasza szkoła to miejsce nauki, zabawy i wszechstronnego rozwoju. Pierwszoklasiści poznali swoich wychowawców i udali się do sal lekcyjnych.

Ważnym momentem uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego było uczczenie 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klas V poprzez wiersze, fragmenty pamiętników z czasów wojny i grą na skrzypcach uczcili pamięć o tym ważnym wydarzeniu. Dopełnieniem był udział pocztu sztandarowego, przedstawicieli grona pedagogicznego i uczniów w uroczystej mszy św. w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, przemarsz pod pomnik Nigdy Więcej Wojny, złożenie kwiatów i oddanie hołdu poległym za Ojczyznę.

Emilia Kozłowska