100 2164PROJEKT  "KLIMATY  MEHOFFEROWSKIE  W  TURKU"

W dniach 22.10-26.10.12 roku w naszej szkole można było zobaczyć piękne albumy uczniów związane z festiwalem „Klimaty Mehofferowskie w Turku”. Albumy te były wytworem projektu ogłoszonego przez panią Iwonę Rosiak i panią Martę Wesołowską- nauczycielki historii. Uczniowie mieli za zadanie zrobić album bądź filmik kilkunasto-minutowy o historii Mehoffera i jego czasów, a także uwzględnić atrakcje, które czekały na Turkowian i mieszkańców okolicy w czasie wrześniowego festiwalu, m.in. kataryniarz czy biblioteczka z kawiarenką. Dzieci miały miesiąc na realizację projektu, który wykonywały w parach bądź w zespole. Albumy uczniów przedstawione na wystawce w szkole zbudziły ogromne zainteresowanie oraz zachwyt. Dzieci wykonały również filmiki, które wspólnie oglądaliśmy w czasie lekcji. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w projekcie gratulujemy zapału i kreatywności.