100 2223"NOWOCZESNY  NAUCZYCIEL" -  LEKCJA  OTWARTA

W daleką podróż…

Dnia 25.10.2012r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się lekcja otwarta, na podstawie wyróżnionego w konkursie „ Nowoczesny Nauczyciel” scenariusza, pt.: „Wielkie odkrycia geograficzne”, którą przeprowadziła pani Iwona Rosiak, nauczycielka historii z Gimnazjum nr 2 w Turku.

Dzieci poznały przyczyny wypraw, wielkich podróżników oraz pozytywne i negatywne skutki odkryć geograficznych. Uczennica gimnazjum, w stroju kupca, pokazywała młodszym koleżankom i kolegom egzotyczne przyprawy, warzywa i owoce, które przywędrowały do nas z dalekich krajów. Szóstoklasiści „podróżowali po morzach i oceanach, by odkryć Amerykę, drogę do Indii i opłynąć kulę ziemską”. Należy wspomnieć, że uczniowie doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, a w nagrodę za pracę dostali pyszne banany. Pani Iwona Rosiak tematem lekcji nawiązywała również do programu „Szkoła promująca zdrowie”, zadając m.in. pracę domową „Właściwości zdrowotne poszczególnych przypraw” Lekcję obserwowali: pani wicedyrektor Krystyna Morek, doradca metodyczny pani Elżbieta Frasunkiewicz oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum w Żukach. Na zakończenie pani Renata Sochacka opowiedziała dzieciom o gimnazjum i w imieniu pana dyrektora Piotra Bińkowskiego zaprosiła je do kontynuowania nauki w tej placówce.