WIOSNA  W  NASZEJ  SZKOLE

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI
- DO TWARZY NAM W KOLORACH WIOSNY

Z inicjatywy SU dzień 21 marca stał się wesołym, kolorowym dniem szkolnym.
Na początku pierwszego dnia wiosny, ponieważ za oknem nic na nią nie wskazywało, więc podjęliśmy się próby przegonienia zimy. Rozprawić się z zimą próbowała klasa 4a w przedstawieniu „ Czas na wiosnę”. Uczniowie pod kierunkiem p. Emilii Kozłowskiej przedstawili ludowe obrzędy wiosenne-symboliczne pożegnanie zimy marzanny. Byliśmy pewni ze nastała już wiosna tym bardziej ze dzieci rozprawiły się z zimą w języku naszych przodków gwarą wielkopolską.
Później przyszedł czas na wiosenne śniadanie. Wszyscy prześcigali się w pomysłach na zdrowe witaminowe śniadanie. Po krótkiej prezentacji stołu odbyła się wspólna degustacja. Wszystkie śniadania były przygotowane starannie, zawierały zdrowe produkty, a dekoracje stołów przyprawiały o „zawrót głowy”.
Do degustacji zachęcały hasła promujące zdrowe nawyki żywienia, a   oto niektóre z nich:
BO KAŻDY Z 6A WIE, JAK ZDROWO ODŻYWIAĆ SIĘ;
JEDZ OWOCE I WARZYWA BĘDZIESZ ZDRÓW JAK RYBA;
MARCHEWKA I POMIDOREK, JUŻ OD RANA MASZ HUMOREK;
ZDROWO JEMY, ZDROWO ŻYJEMY;
JEDZ OWOCE I WARZYWA KILKA RAZYW CIĄGU DOBY A UNIKNIESZ CHOROBY;
ŻYJEMY ZDROWO, BO JEMY KOLOROWO; JEDZ WARZYWA I SAŁATKI, BĘDZIESZ ZDROWY, PIĘKNY, GŁADKI;
 W OWOCACH MOC, W WARZYWACH SIŁA Z NAMI KAŻDA PRZYGODA JEST MIŁA;  OWOCE I WARZYWA TO ZAWSZE WESOŁA MINA.
Dopełnieniem obchodów pierwszego dnia wiosny był aerobik na sali gimnastycznej, który zachęcał wszystkich uczniów do aktywnego zdrowego trybu życia.