JESIEŃ  W  KLASIEP1150469

26 października odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego na temat „Jesień w naszej klasie”. Sala 407 przypominała jesienny krajobraz. Nie było jak zawsze ławek, było za to mnóstwo darów sadu, ogrodu i lasu. Lekcja ta była podsumowaniem projektu, który trwał 3 tygodnie. W ciągu tego okresu uczniowie klas IV przygotowywali się do jego realizacji.

Zadania były związane z jesienią, a w tym:

• gromadzenie darów lasu, sadu, ogrodu, przygotowanie jesiennego stołu,
  • poszerzanie wiedzy na temat wartości odżywczych warzyw i owoców,
  • wykorzystanie darów jesieni do zabawy i nauki,
  • ułożenie krzyżówki z hasłem „Dary jesieni”,
  • opracowanie scenariusza do wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy,
  • przygotowanie przedstawienia kukiełkowego z wykorzystaniem warzyw,
  • przykłady potraw z wykorzystaniem warzyw i owoców.

Lekcja języka polskiego była ciekawa również z tego względu, że uczestniczyli w niej uczniowie klas I, II i IV. Uczniowie świetnie ze sobą współpracowali.. Zadania były tak opracowane, że brali w nich udział zarówno starsi jak i młodsi. Zadań do wykonania było wiele, angażowały do pracy wszystkich uczniów. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Niektóre dzieci próbowały dane warzywo lub owoc ze stwierdzeniem, że jedzą coś po raz pierwszy. Lekcja języka polskiego stworzyła okazję do tego aby przekonać uczniów , że jesień ma w sobie całe bogactwo zapachów, kolorów, kształtów a także wartości odżywczych, które są w warzywach i owocach.