KONFERENCJA  SZKÓŁ  PROMUJĄCYCH  ZDROWIEP1180668

Szkoła Podstawowa nr 1 została zaproszona na Konferencję Szkół Promujących Zdrowie” organizowaną przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Turku. Jesteśmy w okresie przygotowawczym do uzyskania zaszczytnego tytułu „szkoły promującej zdrowie” nadawanego przez

Konferencja odbyła się dnia 11 kwietnia 2013 r. pod hasłem „Zdrowie na talerzu”. Zadaniem każdej szkoły było zaprezentowanie występu artystycznego dotyczącego zdrowego odżywiania, oraz wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką „Piramida zdrowia”. Występ artystyczny „ O smoku, który zmienił jadłospis” został przygotowany przez Teatr „Szpilka” pod opieką p. Ewy Pawlak i p. Aldony Piwońskiej – występowali uczniowie klasy 4d. Przedstawienie bardzo podobało się uczestnikom konferencji - dzieci pięknie wcieliły się w swoje role. Uczestnicy wysłuchali wykładu dietetyka dotyczącego zażywania suplementów diety oraz obejrzeli ciekawy występ wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Na zakończenie konferencji rozstrzygnięty został konkurs na najciekawszą piramidę zdrowia. Piramida naszych uczniów okazała się najciekawsza i zdobyła pierwszą nagrodę.